Kinga Preis zagra w bajce dla dzieci autorstwa Doroty Masłowskiej

kinga preis zagra w bajce

W kwietniu ruszają w Teatrze Studio próby do spektaklu na podstawie bajki filozoficznej dla dzieci autorstwa Doroty Masłowskiej. Jedną z ról w sztuce zagra Kinga Preis. Natomiast w wakacje aktorka będzie pracowała na planie musicalu. Szczegóły filmu trzymane są jednak w tajemnicy.

Aktorkę możemy oglądać od 17 stycznia w filmie „Pod Mocnym Aniołem” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. Preis wciela się tam w rolę alkoholiczki, która usiłuje wyjść z nałogu. Wkrótce aktorka rozpocznie pracę nad spektaklem opartym na bajce filozoficznej napisanej przez Dorotę Masłowską.

– Bardzo się cieszę ze współpracy z Agnieszką Glińską, która ma wspaniały zespół aktorski, sama będzie to reżyserowała i mam nadzieję na dobrą zabawę – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Kinga Preis.

Oprócz udziału w sztuce teatralnej aktorka przygotowuje się do pracy nad filmem opowiadającym o syrenach. Preis nie chce na razie zdradzać szczegółów tego dość nietypowego przedsięwzięcia.

Film będzie nosił tytuł „Syreny”. To musical, co jest dość nietypową formą w polskim kinie. Za kamerą stanie debiutantka. Wszystko od nowa i po raz pierwszy – mówi Kinga Preis.

Zdjęcia do „Syren” rozpoczną się w drugiej połowie sierpnia.