Kobieta Roku Glamour 2022. Poznaj zwyciężczynie plebiscytu!

Magazyn Glamour jak co roku wręczył nagrody dla kobiet wyróżniających się swoim stylem, działalnością biznesową czy aktywizmem. Przyznano również tytuł Mężczyzny Roku Glamour 2022.

Kobieta Roku Glamour 2022. Poznaj zwyciężczynie plebiscytu! Foto Mieszko Piętka, Piotr Podlewski/AKPA

W ostatni czwartek w warszawskim klubie Niebo było naprawdę gorąco! A to za sprawą niezwykłej imprezy, czyli gali rozdania nagród Kobieta Roku Glamour 2022. Odbywające się 27 października wydarzenie przyciągnęło w tym roku największe gwiazdy, takie jak Natalia Nykiel czy Julia Wieniawa. Imprezę poprowadziły Katarzyna Dąbrowska, naczelna magazynu Glamour, oraz Mery Spolsky, jedna z zeszłorocznych laureatek plebiscytu. Cały wieczór uświetnił występ piosenkarki Ugornej.

Kobieta Roku Glamour 2022. Poznaj zwyciężczynie plebiscytu! Foto Mieszko Piętka, Piotr Podlewski/AKPA

Kobieta Roku Glamour 2022

Na gali charakterystycznymi różowymi statuetkami uhonorowano grono wybitnych osób. Wśród zwycięzców znalazły się Anna Alboth, wyróżniona w kategorii Misja, Ofelia, nagrodzona w kategorii Popkultura, czy Anna Komierowska-Szweycer i Aleksandra Klaman, które otrzymały nagrodę w kategorii Biznes. Natomiast za Styl statuetkę otrzymała piosenkarka Daria Zawiałow, a Ikoną mianowano dziennikarkę Magdę Mołek. W kategorii E-aktywizm nagrodzono Urszulę Chowaniec i Natalię Skoczylas. Natomiast Mężczyzną Roku został Piotr Jacoń. Z kolei nagroda specjalna Glamour x Paradyż powędrowała w ręce Justyny Kosmali.

Zobacz także: Klub Inwestorek Indywidualnych przyznał nagrody Kobieta Biznesu 2022 roku

kobieta roku glamour
Kobieta Roku Glamour 2022. Poznaj zwyciężczynie plebiscytu! Foto Mieszko Piętka, Piotr Podlewski/AKPA

Najlepsze stylizacje gwiazd

W tym roku gala magazynu Glamour przyciągnęła uwagę mediów także z powodu niesamowitych stylizacji gości. Gwiazdy stanęły na wysokości zadania i zaprezentowały prawdziwie światowy poziom, jeśli chodzi o wybrane na ten wieczór stroje. Na szczególną pochwałę zasługuje zdecydowanie Patrycja Markowska, która pojawiła się w prześwitującej czarnej sukience do ziemi. Szyku zadali również hiszpańska influencerka Blanca Miró Scrimieri i piosenkarz Marcin Maciejczak.