Komu został przyznany tytuł „Kobiety roku 2017” magazynu „Twój Styl”?

Magazyn "Twój Styl" co roku organizuje galę, podczas której wyłoniona zostaje laureatka konkursu na "Kobietę roku". Kogo wyróżniono tym razem?

foto. facebook.com/strefagwiazd.net/

Nagroda przyznawana jest szczególnym kobietom za wyjątkowe dokonania. Pierwsza gala odbyła się w 1991 roku. Znane Polki wyróżniane są Złotym Wawrzynem – broszką zaprojektowaną specjalnie na tę okazję. Dotychczas zdobyły je m. in. Dorota Wellman, Jolanta Kwaśniewska, Martyna Wojciechowska, Ewa Błaszczyk i Anna Dymna.

W tym roku tytuł „Kobiety Roku” otrzymała Lidia Niedźwiedzicka-Owsiak, żona słynnego założyciela Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mimo że to on jest twarzą fundacji, niewiele osób zdaje sobie sprawę, że Lidia jest w równym stopniu zaangażowana w jej działanie. Jako członek zarządu oraz dyrektor działu medycznego WOŚP, podejmuje wiele kluczowych decyzji i bardzo wiele zależy od jej zdania.

Nagrodę wręczyła jej Ewa Błaszczyk, uhonorowana tytułem „Kobiety Roku 2013”. – To niesamowite uczucie, jestem bardzo wzruszona, zdenerwowana i szczęśliwa. Oboje z Jurkiem nie wyobrażaliśmy sobie te czterdzieści parę lat temu, od kiedy jesteśmy razem, a od 26 lat na pewno, że tak potoczą się nasze losy. Jurkowi udało się stworzyć fantastyczną Fundację. I chyba nie przypuszczał, że w ten sposób stworzy też dla mnie nieprawdopodobnie fantastyczną przestrzeń, w której mogę się realizować, podejmować bardzo ważne i potrzebne działania na rzecz drugiego człowieka, które są ogromnym sensem mojego życia. Chciałabym podziękować wszystkim Polkom i Polakom, którzy okazują nam zaufanie i z roku na rok coraz hojniej zasilają konto WOŚP i w ten sposób pozwalają nam na coraz większe działania – mówiła wzruszona Lidia Niedźwiedzicka-Owsiak.