Koreańska pielęgnacja – na czym polega?

Często zastanawiamy się, jaki jest sekret idealnej cery. Zaczynamy stosować nieracjonalne ilości kosmetyków, nie zastanawiając się, jak ich działanie oraz właściwości wpływają na skórę.

Koreańska pielęgnacja – na czym polega?
Koreańska pielęgnacja – na czym polega?

Tak nieprzemyślane działanie może mieć naprawdę przykre konsekwencje dla naskórka. Jeżeli chcesz mieć pewność, że twoja skóra jest w dobrych rękach i nie wyrządzasz sobie krzywdy stosowanymi kosmetykami, warto wybrać jedną metodę pielęgnacji. Świetnym przykładem właśnie takiego rozwiązania, które sprawdzi się na praktycznie każdej skórze, jest koreańska pielęgnacja. Jeśli chcesz się dowiedzieć, czym się cechuje oraz jakie zasady posiada, koniecznie zostań z nami do końca artykułu!

Fenomen koreańskiej pielęgnacji

Przechadzając się po drogeriach bądź też przeglądając strony sklepów internetowych z kosmetykami, możesz zauważyć, że koreańskie kosmetyki do pielęgnacji to coś, co odnajdziemy już w każdym miejscu. Jednak, jak to się stało? Od lat Europejki podziwiały urodę oraz niesamowity stan skóry Azjatek. Okazało się, że sekretem ich nieskazitelnych cer są kosmetyki. Właśnie dlatego koreańska pielęgnacja zaczęła stopniowo wkraczać na europejski rynek kosmetyczny. Z czasem można powiedzieć, że nawet go zdominowała!
Azjatycka pielęgnacja słynie przede wszystkim z łączenia naturalnych składników oraz najnowszych, innowacyjnych technologii. Połączenie to sprawia, że produkty kosmetyczne do pielęgnacji twarzy oraz ciała wykazują się niesamowitą skutecznością. Dodatkowo, ich szeroka oferta sprawia, że każdy z nas, bez względu na płeć, wiek czy też rodzaj skóry, odnajdzie kosmetyki w pełni dopasowane do swoich potrzeb.

Jak wygląda koreańska pielęgnacja?

Sekretem koreańskiej pielęgnacji jest tzw. azjatycki rytuał piękna, czyli 10-stopniowa rutyna pielęgnacyjna. Oznacza to, że składa się ona z 10 kroków, które powinno się wykonywać. Nie musisz jednak obawiać się tak dużej skali! Części z kroków w rutynie koreańskiej nie wykonujemy codziennie. Zawarcie wszystkich kroków w 10-stopniowej skali pozwala na zrozumienie, dlaczego konkretne kosmetyki powinny być nakładane po sobie. Bo właśnie w tym tkwi sekret koreańskiej pielęgnacji – aby odpowiednie kosmetyki pojawiły się w odpowiednim momencie na naszej skórze.

Koreański rytuał piękna

Prześledźmy razem 10 kroków, które składają się na koreańską pielęgnację. Na początek musimy wykonać dwustopniowy demakijaż twarzy. Jako pierwsze zmywamy olejem makijaż oczu oraz skóry twarzy. Następnie całość oczyszczamy kosmetykiem na bazie wody, tak by usunąć pozostałości oleju, zanieczyszczeń oraz makijażu. Tylko w taki sposób skóra będzie w pełni oczyszczona i gotowa do przyjęcia następnych kosmetyków. Raz na jakiś czas w tym momencie możemy wykonać trzeci krok, czyli peeling, który jeszcze dokładniej i dogłębniej oczyści naskórek.
Po etapie oczyszczania, tonizujemy skórę za pomocą toniku lub hydrolatu, który przewraca jej naturalny poziom pH. Tak stonizowana skóra z miłą chęcią przyjmie składniki odżywcze z esencji oraz serum. Kroki te mają przede wszystkim nawilżyć skórę, wzbogacić się o dodatkowe właściwości oraz przygotować na przyjęcie składników z kremu. Po nałożeniu esencji oraz serum raz na jakiś czas warto skorzystać z maski w płachcie. Następnie nakładamy krem pod oczy oraz krem na twarz. Jeżeli wykonujesz swoją pielęgnację rano, nie zapomnij o nałożeniu kremu z filtrem przeciwsłonecznym!

Artykuł partnera