Krakowski sąd wydał kolejny wyrok w sprawie Jerzego Stuhra

Aktor wcześniej został już skazany za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Wypadek, w którym uczestniczył gwiazdor, wydarzył się w październiku 2022 roku. Sąd wówczas wydał jednoznaczny wyrok, nie pozostawiając wątpliwości co do winy aktora. W marcu tego roku, Stuhr ponownie usłyszał zarzuty. 

Krakowski sąd wydał kolejny wyrok w sprawie Jerzego Stuhra
Foto Instagram: @kozaczek.poland

W dniu 1 marca sąd wydał wyrok w sprawie Jerzego Stuhra, uznając go za winnego prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Zgodnie z wyrokiem, aktor został skazany na karę grzywny w wysokości 200 stawek dziennych, w wysokości 60 zł. Kwota została wyliczona na podstawie miesięcznych zarobków artysty, szacowanych na poziomie 6 tys. zł. W ramach kary, Stuhrowi został również nałożony 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ponadto, aktor został obciążony kosztami procesowymi.

Kolejny wyrok dla Jerzego Stuhra

28 marca zapadł kolejny wyrok dotyczący Jerzego Stuhra, wynikający z wniosku policji o ukaranie aktora za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Zgodnie z informacjami podawanymi przez TVN24, sąd jednoznacznie orzekł winę aktora i ponownie wydał wyrok bez żadnych wątpliwości.

I kolejne obciążenia finansowe

Aktor otrzymał karę w wysokości 3 tys. zł, a także 70 zł na poczet kosztów postępowania oraz 300 zł opłaty. Na dzień dzisiejszy wyrok jest nieprawomocny, a każda ze stron ma możliwość odwołania się w ciągu 7 dni. Wcześniej Jerzy Stuhr wyrażał swoje zdanie na temat całej sprawy. W krótkich, lecz wymownych słowach odniósł się do pierwszego wyroku.

,,No wie pani, nic takiego nie zrobiłem. Afera jest straszna…” – słowa Jerzego Stuhra odnośnie zaistniałej sytuacji.