Kratka w roli głównej

dekoria_krata2Krata to wzór ponadczasowy. Zastosowany we wnętrzu doskonale komponuje się z dodatkami w stylu wiejskim, rustykalnym czy angielskim. W czym tkwi jej sekret? Przede wszystkim w możliwości różnorodnego zastosowania. Dekoria.pl prezentuje wybrane kolekcje z modnym motywem kraty.
Mogłoby się wydawać, że wzór ten od lat funkcjonował w aranżacji wnętrz. Tymczasem historia kraty nie jest zbyt długa. Motyw został zapożyczony z tkanin ubraniowych w połowie XX wieku i od tego czasu pojawia się w stylizacjach mieszkań i domów.

dekoria_krata3

 

 

 

 

 

 

 

To, jak wykorzystamy motyw kraty we wnętrzu, wymaga chwili namysłu. Najłatwiejszą metodą jest połączenie kraty z jednobarwnymi elementami (np. tapicerką mebli). Jednak możemy pozwolić sobie na stworzenie nieco bardziej wyszukanych stylizacji i np. zestawić ze sobą kratę małą i dużą. By zadanie było łatwiejsze wybierzmy tkaniny w tym samym bądź podobnym kolorze.

dekoria_krata4

Odważniejsi mogą łączyć kratę z innymi deseniami, np. wzorem florystycznym czy geometrycznym. Jednak pamiętajmy o umiarze, by wnętrze, a dokładnie jego wystrój nie stał się chaotyczny.

dekoria_krata6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Krata to motyw, który najczęściej spotkamy na tapicerce mebli, zasłonach, roletach czy drobnych dodatkach, jak poduszki. – Bogata oferta tkanin dekoracyjnych sprawiła, że motyw kraty jest coraz częściej i chętniej wykorzystywanym wzorem w aranżacji wnętrz.

dekoria_krata

Bez problemu odnajdziemy kolekcje, które sprawdzą się w dekoracji kuchni, salonu, sypialni czy jadalni. I dobrze. Krata od lat znajduje się w czołówce światowych trendów dekoratorskich i możemy śmiało stwierdzić, że moda na ten wzór szybko nie minie. – komentuje Agnieszka Rybka z Dekoria.pl.