Krzysztof Zalewski ogłoszony dyrektorem artystycznym wyjątkowego koncertu

Znany muzyk obejmie kierownictwo artystyczne wydarzenia, które odbędzie się już 11 września w Katowicach.

Krzysztof Zalewski
Krzysztof Zalewski ogłoszony dyrektorem artystycznym wyjątkowego koncertu. Foto Marta Kacprzak

Krzysztof Zalewski, choć pochodzi z Lublina, w tym roku wyjątkowo związał się z Katowicami. Miasto zaprosiło muzyka do objęcia funkcji dyrektora artystycznego podczas wyjątkowego wydarzenia. Chodzi o kolejną edycję Urodzin Miasta „Kocham Katowice”, która w tym roku połączona jest ze świętowaniem półwiecza znanej hali widowiskowo-sportowej, czyli popularnego „Spodka”. Koncert z tej okazji odbędzie się już 11 września.

Urodzinowy koncert w Katowicach

Od 2018 roku wydarzenie ma specjalną formułę. Miasto zaprasza do współpracy wybranego polskiego muzyka, który zostaje dyrektorem artystycznym koncertu. To on decyduje o tym, jakie gwiazdy wystąpią na scenie. Przygotowuje także program wydarzenia.
W ubiegłych latach kierownictwo obejmowali wokalista rockowy Organek oraz raper Abradab. Teraz przyszła kolej na Krzysztofa Zalewskiego. Muzyk oraz zaproszeni przez niego goście zaprezentują się w Katowicach z przearanżowanymi utworami gwiazd, które przez ostatnie 50 lat wystąpiły w „Spodku”. Wśród takich muzyków można wymienić m.in.: Deep Purple, Eltona Johna, Metallicę czy Tinę Turner.

Katowicki „Spodek” to kultowe miejsce dla polskiej muzyki. Pękam więc z dumy, że będę mógł być dyrektorem artystycznym koncertu na 50-lecie tego odlotowego miejsca. Gościły tam największe gwiazdy polskiej i zagranicznej muzyki. Sam odwiedziłem „Spodek” po raz pierwszy w 2000 roku jako piętnastoletni fan Iron Maiden. Na koncercie nie zabraknie wielu znakomitych gości, przywołamy przeboje zespołów, które pojawiały się w Katowicach na przestrzeni półwiecza, no i oczywiście zagram też trochę własnych piosenek. Pełen entuzjazmu zabieram się do prób. Widzimy się we wrześniu! – zaprasza na koncert Krzysztof Zalewski.

Kogo zaprosił do współpracy Krzysztof Zalewski?

Piosenkarz niewątpliwie zamierza stworzyć magiczne wydarzenie. Podczas koncertu, którego dyrektorem artystycznym jest Zalewski, wystąpią znamienite gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Pojawi się Brodka, Artur Rojek, raper Grubson, a także Zbigniew Hołdys. Pozostali goście nie zostali jeszcze ujawnieni, ale ich nazwiska z pewnością nie zawiodą.
Przed głównym koncertem wystąpi duet Smolik // Kev Fox. Wydarzenie poprowadzi red. Jan Chojnacki.

Jestem przekonany, że to wydarzenie zgromadzi w Strefie Kultury kilka pokoleń miłośników muzyki z Katowic i całej Metropolii, i w odpowiedni sposób podkreśli nasz status jedynego w Polsce Miasta Muzyki UNESCO – zapewnia Marcin Krupa, Prezydent Miasta Katowice.

Krzysztof Zalewski
Krzysztof Zalewski ogłoszony dyrektorem artystycznym wyjątkowego koncertu