Kurs pozytywnego myślenia. Beata Pawlikowska – odsłona druga

Chcesz myśleć pozytywnie? W drugiej części 12-tomowego „Kursu pozytywnego myślenia” możesz wspólnie z Beatą Pawlikowską przyjrzeć się swoim myślom i sprawdzić, czy są one pozytywne oraz dowiesz się co zrobić, by takie były.

Kurs pozytywnego myślenia. Beata Pawlikowska – odsłona druga
Kurs pozytywnego myślenia. Beata Pawlikowska – odsłona druga

Tom zatytułowany „Wierzę w szczęście” jest doskonały zarówno dla już zaangażowanych uczestników kursu, jak i rozpoczynających lekturę serii. Książka ukazała się 1 marca nakładem Edipresse Książki.
„Wierzę w szczęście” to drugi tom „Kursu pozytywnego myślenia” Beaty Pawlikowskiej. Pierwszy tom „Moja wewnętrzna moc” dostępny jest w księgarniach od lutego i zapewne znany już stałym czytelnikom Pawlikowskiej.

Wierzę w szczęście tak samo mocno, jak kiedyś uważałam, że wszystko jest do bani. Teraz wierzę w szczęście nie dlatego, że dostałam czarodziejską różdżkę, ale dlatego, że nauczyłam się patrzeć pozytywnie na moje życie.

Odkryłam jedną zaskakującą rzecz. Myślenie negatywne, krytykowanie, narzekanie i doszukiwanie się wad zajmuje dokładnie tyle samo czasu co myślenie pozytywne, dostrzeganie dobrych stron i działanie konstruktywne. Różnica między nimi polega na tym, że to pierwsze przygnębia, osłabia, niszczy nadzieję i podkopuje zdrowie. To drugie przynosi radość́ i nadzieję, dodaje siły i przynosi cudowne poczucie wewnętrznej mocy i równowagi.
W książce „Kurs pozytywnego myślenia. Wierzę w szczęście” nie brakuje miejsca na zapisywanie osobistych notatek czy rysowanie, do czego namawia Beata Pawlikowska. Do książki warto zaglądać codziennie, przez 365 dni w roku, tak by dzień po dniu wprowadzać kolejne zasady proponowane przez autorkę. Uczestnicy, którzy ćwiczyli już przy lekturze pierwszej części, teraz będą mogli zrobić kolejny krok. Dla tych, którzy po raz pierwszy zapoznają się z kursem i jego formułą, będzie to szansa do wprowadzenia w swoim życiu gruntownych zmian. Lektura może pomóc w analizie własnych myśli oraz stanowić okazję do zastanowienia się nad tymi obszarami życia, które mogą wymagać bardziej pozytywnego podejścia. Każdy ćwiczący będzie mógł zdecydować, czy chce podążać drogą wyznaczoną przez autorkę, czy też wykorzysta proponowane przez nią ćwiczenia do stworzenia własnej metody na poprawę komfortu życia.

O autorce:

Beata Pawlikowska – pisarka, podróżniczka, dziennikarka. Łowca prawdy, przygód i fotografii. Podróżuje do najbardziej egzotycznych miejsc na całym świecie. Autorka reportaży, felietonów oraz kilkudziesięciu książek podróżniczych i poradników, które ilustruje własnymi zdjęciami i rysunkami. Od lat doradza swoim fanom, jak aktywnie i zdrowo żyć, być odważnym i myśleć pozytywnie.