Kwiaty wychodzą z doniczek

kwiaty wychodzą z doniczekDelikatne wzory na meblach, wyraziste kolory na tapetach – kwiaty przeniknęły do designu i zadomowiły się w naszych wnętrzach. Zarówno jeden element, jak i cały zestaw motywów florystycznych dodaje świeżości i uroku.
Motywy florystyczne to trend, który utrzymuje się w designie już od kilku sezonów. Wzory te sprawdzają się zarówno w dużych, jak i małych pomieszczeniach, tam, gdzie króluje minimalizm i tam, gdzie aranżacje są eklektyczne. Różnorodność wzornictwa i kolorystyki stwarza możliwość łączenia stylów, co sprawia, że efekt końcowy bywa zaskakujący.

Ściany całe w kwiatach
Przy dekoracji mamy do wyboru już nie tylko tapety, ale także specjalne naklejki, którymi możemy ozdobić meble i ściany. Komponując wnętrze pełne kwiatów trzeba wziąć pod uwagę nie tylko własne upodobania, ale też wielkość pomieszczenia i jego oświetlenie. Na przykład w małych pokojach nie sprawdzi się ciemna kolorystyka i duże wzory, które optycznie zmniejszą przestrzeń. Jeśli zaś chcemy, aby nasze wnętrze przypominało barokowe salony musimy pamiętać, że łącząc różne wzory powinniśmy je utrzymać w podobnej kolorystyce. Zaś do stylu minimalistycznego najlepiej będą pasować proste formy.

Łąka na meblach
Kwieciste desenie pojawiają się nie tylko na ścianach, ale też na innych elementach naszych wnętrz. Mogą one być uzupełnieniem zaplanowanej aranżacji albo jedynym elementem w tym stylu. Kwiatowy wzór zmienia wizerunek mebla i nadaje mu wyjątkowy charakter. Przykładem wykorzystania motywów florystycznych są: fotel Suzanne i krzesło Rody firmy Jadik. Oba wykonane zostały ze stelaża z litego drewna bukowego. Widoczne elementy skonstruowane są z buku lub dębu i pokryte lakierem w wybranym kolorze. Siedziska, wypełnione kilkoma rodzajami pianki poliuretanowej, pokryte zostały materiałem tapicerskim prezentującym różne style kwiatowego trendu. Fotel Suzanne, pokryty licznymi kwiatami w jasnoniebieskim kolorze, doskonale sprawdzi się jako uzupełnienie aranżacji, a także jako jedyny reprezentant florystycznego nurtu. Wzór na tapicerce modelu Rody – ciemne kwiaty z długimi łodygami na jasnym tle – dodaje meblowi smaku i elegancji. Zarówno fotel, jak i krzesło nie rażą zbytnią dekoracyjnością i stanowią funkcjonalną dekorację wnętrza.

Umiejętny dobór wzorów i kolorystyki aranżacji gwarantuje intrygujący i jednocześnie spójny wystrój pomieszczeń. To z kolei gwarantuje, że z przyjemnością będziemy chcieli przebywać w nich jak najczęściej.