
W dzisiejszym świecie, dbanie o wygląd stało się nieodłączną częścią naszego życia. Wraz z postępem technologii, medycyna estetyczna jest bardziej dostępna i skuteczna niż kiedykolwiek wcześniej. Jednym z przełomów w tej dziedzinie jest wprowadzenie na rynek coraz to nowszych urządzeń i laserów. Tym razem na tapetę bierzemy laser diodowy, który zdobywa coraz większą popularność wśród specjalistów medycyny estetycznej. Ten zaawansowany laser przynosi rewolucję w leczeniu skóry, oferując pacjentom szereg korzyści, które wcześniej były trudne do osiągnięcia zaledwie jednym sprzętem.
Dr Beata Dethloff z Kliniki Medycyny Estetycznej mówi: Laser diodowy działa głęboko, ale nie na powierzchni całej skóry, dzięki czemu następuje szybkie gojenie. Działa jeszcze lepiej w momencie kiedy skóra jest nawodniona, dlatego z reguły poprzedzamy działanie mezoterapią.
Laser wykazuje szerokie działanie, ponieważ poprawia jędrność skóry i jej strukturę oraz koloryt. Pacjent już 2-3 tygodnie po zabiegu zauważa bardziej wygładzoną i jędrną skórę, mniejsze pory, wyrównany koloryt, skóra jest bardziej rozświetlona, z mniejszymi przebarwieniami, a przy tym dochodzi do redukcji rumienia, a nawet trądziku różowatego. Pacjenci bardzo cenią efekty po zabiegu, ale również to, że skóra szybko się goi. Do dwóch dni może wystąpić lekki obrzęk głównie przy oczach.”
Przed i po zabiegu
Laser diodowy oferuje wiele korzyści, takich jak usuwanie przebarwień, odmładzanie skóry, leczenie trądziku, redukcja blizn i rozstępów oraz leczenie teleangiektazji. Jednak przed podjęciem decyzji o zabiegu, warto skonsultować się z lekarzem, aby dowiedzieć się, czy jesteś odpowiednią kandydatką, oraz omówić oczekiwane efekty i ewentualne przeciwwskazania.

Zatem jak działa wspomniana technologia?
Laser diodowy wykorzystuje technologię laserową do przeprowadzania szeregu procedur związanych z pielęgnacją skóry i jej odmładzaniem. Jednak to, co go odróżnia od innych urządzeń, to jego zdolność do dostosowywania się do różnych rodzajów skóry i problemów
dermatologicznych. Laser diodowy oferuje szereg różnorodnych zastosowań w medycynie estetycznej, co czyni go wszechstronnym narzędziem zabiegowym. Dzięki temu jest w stanie dostarczyć pacjentom spersonalizowane i skuteczne procedury medyczne. Oto kilka z nich:
- Usuwanie przebarwień: efektywnie eliminuje przebarwienia skórne, takie jak plamy starcze, piegi czy przebarwienia potrądzikowe, przywracając skórze jednolity kolor.
- Odmładzanie skóry: dzięki zdolności do stymulowania produkcji kolagenu, pomaga w redukcji zmarszczek, poprawiając jednocześnie elastyczność i jędrność skóry.
- Leczenie trądziku: może być skutecznym narzędziem w leczeniu trądziku, redukując zapalenia skóry, poprawiając jej teksturę, a także lecząc trądzik różowaty.
- Redukcja blizn i rozstępów: zabiegi laserowe za pomocą lasera diodowego są skuteczną metodą usuwania blizn potrądzikowych, pourazowych, a także rozstępów.
- Leczenie teleangiektazji: zminimalizowanie występowania zmian naczyniowych poprzez zamknięcie popękanych naczynek i pajączków.
Na tej podstawie możemy wyszczególnić konkretne wskazania do zabiegu: zmarszczki i widoczne zmiany starzenia się skóry, rozszerzone ujścia gruczołów łojowych, nierówna tekstura skóry, powierzchowne przebarwienia, rozstępy, a także blizny potrądzikowe. Jednym z kluczowych elementów sukcesu lasera diodowego jest jego zdolność do minimalizowania dyskomfortu i ryzyka powikłań. Technologia jest zaprojektowana z myślą o bezpieczeństwie pacjenta, a zabiegi są zazwyczaj mało inwazyjne, co skutkuje krótszym czasem rekonwalescencji. Dodatkowym plusem jest możliwość wykonania procedury zabiegowej również latem (w założeniu, że Pacjent będzie przykładać szczególną uwagę do fotoprotekcji).