Małe Eksperymenty ze szczęściem. Sekretny dziennik Hendrika Groena lat 83 i ¼.

Gwarantujemy dawkę pozytywnej ENERGII! Zaprzeczymy słowu STAROŚĆ!

Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe

„Małe eksperymenty ze szczęściem” to międzynarodowy fenomen literacki, którego autor nie chce się ujawnić. Książka ukazała się w Holandii w czerwcu 2014 roku i przez 30 tygodni utrzymywała się na szczytach list bestsellerów. Prawa do publikacji kupili już wydawcy z 30 krajów.

Mieszkaniec amsterdamskiego domu spokojnej starości, Hendrik Groen, w krótkich, błyskotliwych wpisach komentuje rok ze swojego życia. Już na wstępie zaznacza, że chociaż jest osobą znaną z dobrego wychowania, na stronach dziennika wcale nie zamierza być poprawny. Właśnie tu nareszcie pokaże swoje prawdziwe oblicze! I słowa dotrzymuje. Nie ma dla niego tematów tabu, pisze bez cenzury, szczerze i otwarcie. O sobie i współmieszkańcach. O codzienności staruszków – jedzeniu, rozrywkach, najmodniejszych wózkach inwalidzkich, wizytach u wypalonego zawodowo protetyka. O sprawach poważnych – niedołężności, eutanazji, śmierci, samotności. I o miłości, którą przeżywa o pięćdziesiąt lat za późno. Oryginalne poczucie humoru Hendrika i jego zgryźliwość zachwyciły holenderskich czytelników i krytyków.

Premierze książki towarzyszyć będzie bardzo ciekawe spotkanie,  a właściwie nie spotkanie, tylko prawdziwa DOMÓWKA! 24 maja (wtorek) w klubokawiarni Jaś i Małgosia, o godzinie 19:00 odbędzie się międzypokoleniowa potańcówka, która ma być ukoronowaniem premiery! Wstęp wolny!