„Małgośka” Anna Nejman

Wciągająca opowieść o tym, jak w trudnych sytuacjach zaskakujemy brawurą i inwencją, o które nigdy byśmy siebie nie podejrzewali!

„Małgośka” Anna Nejman

Pisarka Eliza zaprzyjaźnia się ze swoją sąsiadką Gretą. O nowej przyjaciółce wie niewiele ponad to, że wcześniej nazywała się Małgorzata Rutkowska. Ciekawa przeszłości Grety zachęca ją do zwierzeń.
Historia rozpoczyna się na polskiej wsi, gdzie Małgośka urodziła się i  wychowała, niedoceniana przez rodzinę i otoczenie. Gdy dziewczyna kończy dwadzieścia lat, zostaje zaproszona do USA jako potencjalna dawczyni szpiku dla ciężko chorego stryja Bazylego, którego ledwo pamięta z dzieciństwa.
W wyniku nieporozumienia, z torbą podróżną i kilkoma studolarowymi banknotami, Małgośka staje w środku nocy na progu  amerykańskiego domu, w którym jej rodzina już nie mieszka… Jak sobie poradzi?
– Wspaniała literacka podróż przez życie. Opowieść o przyjaźni i odwadze wypełniona wielkimi emocjami, barwną akcją i poruszającą relacją o przewrotności losu. Poznajemy w niej historię Małgośki – wyjątkowej bohaterki, w której każdy z nas odnajdzie przyjaciela, bratnią duszę i kwintesencję polskiego charakteru – Przemysław Janic, Sztukater.pl