Marihuana pomaga leczyć złamane kości

Wiele dyskutuje się o marihuanie, mimo że uznawana jest w Stanach Zjednoczonych za lek, to w Polsce wzbudza wiele kontrowersji. W zależności od przyjmowanych ilości ma różne działanie: przede wszystkim w leczeniu nowotworów - przeciwbólowe. Działa również uspokajająco w atakach padaczki. Pomaga w chorobie Parkinsona, chorobie Alzheimera i stwardnieniu rozsianym.

Marijuana Leaves Growing on Plant Indoor
Marihuana pomaga leczyć złamane kości. Fotolia

Wiele dyskutuje się o marihuanie, mimo że uznawana jest w Stanach Zjednoczonych za lek, to w Polsce wzbudza wiele kontrowersji. W zależności od przyjmowanych ilości ma różne działanie: przede wszystkim w leczeniu nowotworów – przeciwbólowe. Działa również uspokajająco w atakach padaczki. Pomaga w chorobie Parkinsona, chorobie Alzheimera i stwardnieniu rozsianym.

Według danych przedstawionych w czasopiśmie Journal of Bone i Badań Mineral, proces zrastania się uszkodzonej kości znacznie przyspiesza kanabidiol (CBD) zawarty w konopiach. „Posiada właściwości przeciwzapalne, co wpływa na zrost kości nie wpływając na psychoaktywność – powiedział szef badań Jankiel Gabet” Podczas przeprowadzonych doświadczeń nad kościami udowymi szczurów to właśnie on przyczynił się do wysnucia takich wniosków.

Naukowcy pracujący w oparciu o badania jednej z izraelskich uczelni, przeprowadzili badania, obejmujące analizę składu konopi.”Oczywiście, mamy jeszcze wiele do zrobienia, aby stworzyć odpowiednią terapię na podstawie tego składnika, ale w tej chwili jest jasne, że nadal jest możliwe, aby oddzielić klinicznie lecznicze i psychoaktywne właściwości marihuany.” Okazało się, że to wystarczy, aby wzmocnić kości, która uległa złamaniu.
Istnieją doniesienia, że ​​odkrycie to może być wykorzystane nie tylko w złamaniach, ale również w leczeniu osteoporozy i innych chorób kości. Przed tym, okazało się, że ekstrakt z roślin konopi pozwala złagodzić objawy padaczkowe pomaga w chorobie Parkinsona, chorobie Alzheimera i stwardnienia.

źródło: gursesintour.com