Marzena M. Agnieszka Jeż i Paulina Płatkowska

"Marzena M." to trzecia książka duetu pisarskiego Agnieszka Jeż i Paulina Płatkowska. Z jaką historią będziemy mieli do czynienia tym razem?

Marzena M. Agnieszka Jeż i Paulina Płatkowska
Marzena M. Agnieszka Jeż i Paulina Płatkowska

Marzena M, czterdziestoczterolatka, wiedzie na pozór uporządkowane życie. Ma męża, córkę, przyjaciół, pracę. Dlaczego zatem na pozór?

Okazuje się, że życie tytułowej bohaterki wcale nie jest idealne. W łóżku znajduje koronkowe stringi, które nie należą do niej, a mąż ma ślady po szmince na pośladku. To wyjaśnia całkowity brak seksu w ich życiu, a seksualności musi uczyć ją kolega z pracy. Podsumowując – życie Marzeny przypomina żywot przeciętnej czterdziestoletniej Polki. Jednak kobieta jeszcze nie wie, że już niedługo cały jej świat wywróci się do góry nogami. A sprawi to coś, co „składało się z kilku koronkowych paseczków”. Marzenia wreszcie zrozumie, że mąż ją zdradza. To sprawi, że zechce zmienić całe swoje życie.

Książka pojawi się w księgarniach 17 sierpnia.

O autorkach:

Agnieszka Jeż i Paulina Płatkowska – filolog i kulturoznawczyni, poza pisaniem książek na co dzień m.in. przygotowują do druku teksty innych autorów, wychowują dzieci, uprawiają ogródki i się przyjaźnią. W 2016 r. wydały pierwszą wspólnie napisaną powieść „Nie oddam szczęścia walkowerem”, a w 2017 „Szczęściary”.