Mesowave – zabieg na twarz i okolicę oczu idealny po trzydziestce!

Pierwsze oznaki starzenia warto zwalczać jak najwcześniej, aby długo cieszyć się młodym wyglądem. Dla kogo jest zabieg Mesowave?

Mesowave – zabieg na twarz i okolicę oczu idealny po trzydziestce!

Jesteś tuż przed 30-tką? Zadbaj o naturalne ‘paliwo’ dla skóry: pobudź syntezę kolagenu i wesprzyj ją w walce z wolnymi rodnikami. Za 10 lat zobaczysz, że było warto, choć na dobroczynne efekty zabiegu nie będziesz musiała czekać aż tyle – poleca autorka metody TST Ania Adamowicz.

Zabieg Mesowave

Dba, aby efekt jędrnej i zdrowo napiętej skóry utrzymywał się jak najdłużej, to naturalne ‘paliwo’ do produkcji kolagenu (fale RF) Dostarcza składników anti-aging i nawilża (natychmiastowy efekt wizualny!) – zapewnia naukowo potwierdzone spowolnienie procesu starzenia (elektroporacja: kwas hialuronowy, peptydy, związki polifenoli, wit. A,C i E)  Mesowave to naturalne ‘paliwo’ dla skóry twarzy i okolicy oka – regularnie stosowany zapewnia im długotrwały, młody wygląd!

Czym jest ‘Mesowave’?

Z biegiem lat spada produkcja kolagenu w skórze, co obniża jej gęstość i sprężystość. Zmiany nie są widoczne od razu, ale pewnego dnia budzimy się i okazuje się, że efekt źle przespanej nocy, to nie jedyna przyczyna zmęczonego wyglądu. Po prostu skóra traci siły do regeneracji, a defekty, takie jak: zmarszczki czy worki pod oczami na pewno nie znikną same. Skórę trzeba wesprzeć, dać jej ‘paliwo’ do procesów, których nie jest w stanie przeprowadzać już sama. Niestety, ta tendencja będzie się nasilała z biegiem lat, a zatem im wcześniej jej zapobiegniemy, tym dłużej nasza skóra będzie wyglądała młodo i świeżo – mówi kosmetolożka i autorka oryginalnej metody terapeutycznej TST (Transpersonal Skin Therapy) Ania Adamowicz.

‘Mesowave’ to połączenie fali radiowej z elektroporacją. W trakcie pobudzona zostaje synteza włókien kolagenowych i pod skórę wprowadzone zostają (bez użycia igieł) substancje odżywcze, np. peptydy, wit. C czy kwas hialuronowy. Zabieg polecam osobom, które dobiegają 30-tki lub są tuż po i chcą zachować skórę w niezmienionej, a nawet lepszej kondycji przez kolejne 10 lat – wyjaśnia ekspertka. Dodaje przy tym, że włącza go również do terapii skór po 40-tce i łączy skutecznie z innymi, mocniejszymi zabiegami, takimi jak Intraject czy HIFU LIFT.

Jak działa zabieg?

W zabiegu wykorzystane są dwie technologie: fala radiowa i elektroporacja. Fala radiowa za pomocą naprzemiennych (ciepłych/zimnych) impulsów stymuluje kolagen do odnowy. Wzrost temperatury w tkankach w pierwszym momencie powoduje zerwanie wiązań włókien kolagenowych. Zmiana ta prowadzi jednak w konsekwencji do reorganizacji włókien. Pierwszym zaobserwowanym efektem jest skurcz włókien kolagenowych, który skutkuje spłyceniem zmarszczek i natychmiastowym ujędrnieniem tkanki.

Dodatkowo zjawisko elektroporacji powoduje miejscową dezorganizację warstwy rogowej, doprowadzając do powstania mikrokanałów w skórze. Dzięki temu preparat odżywczy stosowany podczas zabiegu dociera do jej wnętrza. Następuje proces odśrodkowego nawilżenia skóry.Do zabiegu wykorzystywane są specjalne koktajle na bazie dobroczynnych polifenoli, czyli związków o udowodnionym działaniu antyoksydacyjnym. Są to między innymi: izoflawony soi, flawonoidy czepoty puszystej, Rabdosia Rubescens Extract, paproci złocistej hesperydyna i rutyna, ale też aktywne wit. A, C i E.

Odczucia: Zabieg ‘Mesowave’ jest bezbolesny, przyjemny, pacjentka odczuwa naprzemienne ciepło i przyjemne chłodzenie. Towarzyszy temu metaliczny posmak i delikatne skurcze mięśni.

Efekty ‘Mesowave’ są widoczne już po pierwszym zabiegu. Efektem długoterminowym jest produkcja nowych włókien kolagenowych, które tworzą się jeszcze długo po zabiegu i głębokie odżywienie dzięki składnikom dostarczonym do skóry. Skóra staje się jędrniejsza, bardziej elastyczna i gęstsza. Wygląda i staje się dużo zdrowsza. Efekt zabiegu zależy w dużej mierze od rodzaju preparatu, który wykorzystywany jest do zabiegu.

Jak często: W zależności od potrzeb skóry zabieg ‘Mesowave’ może być wykonywany w serii 3 – 6, w odstępach 14-21 dniowych, a potem przypominająco raz w m-cu

Wskazania:

 • pierwsze oznaki starzenia się skóry,
 • słabe nawilżenie i odżywienie skóry,
 • szara, zmęczona i niedotleniona skóra,
 • sucha skóra.

Przeciwwskazania:

 • przerwanie ciągłości naskórka,
 • ciąża,
 • okres karmienia piersią,
 • zakażenia wirusowe i bakteryjne skóry,
 • metalowe implanty w ciele, rozrusznik serca, defibrylator,
 • nowotwory i stany przednowotworowe,
 • alergie skórne,
 • stan po zabiegu chirurgicznym w obrębie twarzy (do 2 miesięcy),
 • doustna terapia pochodnymi witaminy A (Roaccutane, Izotec, Curracne – 6 miesięcy po zakończeniu leczenia),
 • łuszczyca,
 • oparzenia posłoneczne.

Zabieg można wykonywać przez cały rok. Czas trwania: TWARZ – 50 min. OKOLICA OCZU – 30 min. Cena twarz 350 zł pod oczy i 500 zł na twarz/1 zabieg. Miejsce: Instytut Adamowicz, Ania Adamowicz, www.instytutadamowicz.pl