Michał Szpak wyjawił, że jest panseksualny. Co to znaczy?

Muzyk nigdy nie stronił od odważnych, artystycznych stylizacji. Jego sposób wyrażania siebie sprawił, że wielu ludzi zastanawiało się nad jego orientacją. Celebryta w końcu postanowił rozwiać wątpliwości.

michał szpak panseksualny
Michał Szpak wyjawił, że jest panseksualny. Co to znaczy? Foto Instagram @michal_szpakofficial

Michał Szpak jest bez wątpienia jedną z najbardziej charakterystycznych postaci polskiej sceny muzycznej. Jego znak rozpoznawszy – długie, falowane włosy – wzbudzały poruszenie już za czasów „X Factora”. Od tego czasu piosenkarz dał się poznać jako utalentowany wokalista, a także wspierający juror z „The Voice of Poland”. W 2016 roku podbił serca całej Europy, reprezentując nasz kraj w Konkursie Piosenki Eurowizji. Zdobył tam wysokie, ósme miejsce, co jest trzecim najlepszym wynikiem w historii udziałów naszego kraju w konkursie. Swoją sławę artysta wykorzystuje również w dobrych celach, w tym do wspierania osób LGBTIA+. Teraz Michał Szpak wyznał, że także jest panseksualny.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Michał Szpak (@michal_szpakofficial)

Zobacz także: Michał Szpak w ogniu krytyki z powodu plakatu

Michał Szpak jest panseksualny

Wokalista udzielił niedawno wywiadu dla magazynu „Twój styl”. W rozmowie otworzył się na wiele personalnych tematów. Poruszył takie kwestie, jak jego dzieciństwo w Jaśle, pobyt we Włoszech czy marzenie o byciu rodzicem. Kiedy rozmowa zeszła na tematy związane z miłością, piosenkarz zdobył się na szczere wyznanie.

– Nie mogę powiedzieć, że zakocham się tylko w kobiecie lub tylko w mężczyźnie, bo ja zakochuję się w człowieku. Seksualność to sfera, którą odkrywa się całe życie. Gdybym miał jednoznacznie siebie określić, jestem panseksualnyUważam, że każdy, niezależnie od płci kulturowej, tożsamości płciowej i orientacji seksualnej, zasługuje na miłość. Jestem queerowy, nie identyfikuję się z żadną płcią – wyznał 31-latek.

Czym jest panseksualność?

Panseksualność to rodzaj orientacji seksualnej. Cechuje się ona pociągiem do osób niezależnie od ich płci czy tożsamości płciowej. W odróżnieniu od osób biseksualnych, które odczuwają pociąg zarówno do kobiet, jak i do mężczyzn, osoby panseksualne nie zwracają uwagi na płeć i zakochują się po prostu w człowieku, bez względu na tożsamość płciową osób obdarzonych ich uczuciem.

Poza Michałem Szpakiem, do osób panseksualnych należą też takie sławy jak Miley Cyrus, Demi Lovato czy Cara Delevigne.