Mural z wizerunkiem Kory odsłonięty. Będzie reagował na pory roku

Akcja "Wysokich Obcasów" zakończona pomyślnie - w centrum Warszawy został oficjalnie odsłonięty mural upamiętniający wokalistkę zespołu Maanam, czyli Korę. Wizerunek artystki będzie zmieniał się w zależności od pory roku.

Foto. Facebook Fani Kory

Kora, a właściwie Olga Aleksandra Sipowicz, wokalistka zespołu Maanam, odeszła 28 lipca 2018 roku po zmaganiach z ciężką chorobą nowotworową. Po śmierci cenionej divy polskiej sceny alternatywnej, Warszawa postanowiła oddać jej hołd w postaci artystycznej pracy zaprojektowanej przez Bruna Althamera. Mural przedstawia portret Kory połączony z motywem drzewa i można oglądać go przy ul. Nowy Świat 18/20 w centrum stolicy. Pomysł należy do redakcji „Wysokich Obcasów”, która tworzy szlak murali portretujących wyjątkowe kobiety pod hasłem „Kobiety na mury”. Dla Polski Kora jest ikoną wolności.

Nie tylko zasłużona artystka, ale i sam mural jest wyjątkowy, bowiem podlega on naturalnemu cyklowi pór roku. Dlaczego? Kasztanowiec przedstawiony na malowidle miał przypominać ten prawdziwy, rosnący tuż obok, który znajduje się tak blisko ściany, że wręcz stał się elementem pracy. W związku z tym portret będzie gubił liście na zimę wraz z nim, na wiosnę cieszył kwiatami, a latem zielenił się. – Zachwyt nad światem to to, co łączy mnie z Korą – powiedział autor projektu, Bruno Althamer.

Zuzanna Niedzielska/Obcasy.pl

Wpis znaleziono dzięki:

- Olga Jackowska

- Kora

- "Kobiety na mury"