Na czym polega zabieg starczowzroczności?

Starczowzroczność to problem wielu osób – jej pierwsze objawy można zauważyć już po 38. roku życia.

 zabieg starczowzroczności
Na czym polega zabieg starczowzroczności?

Czy istnieje sposób na pożegnanie trudności z czytaniem i widzeniem na bliskie odległości? Jak najbardziej! Sprawdź, na czym polega laserowa korekcja starczowzroczności i postaw na zabieg, dzięki któremu męczące dolegliwości prezbiopii staną się wspomnieniem.

Starczowzroczność – przyczyny i objawy dolegliwości „krótkich rąk”

Wraz z upływem czasu organizm człowieka starzeje się, a większość związanych z tym zmian można dostrzec gołym okiem. Upływ lat oddziałuje także na Twoje oczy, które coraz gorzej radzą sobie z ostrym widzeniem. Obniżenie zdolności akomodacji narządu wzroku, a co za tym idzie – trudności w czytaniu, obsłudze smartfona czy oglądaniu etykiet produktów – mogą oznaczać, że rozwija się u Ciebie starczowzroczność, nazywana też prezbiopią.

Dolegliwość „krótkich rąk” wynika z naturalnych procesów fizjologicznych zachodzących w Twoim ciele. Za jej postęp odpowiada m.in. soczewka oka, która wraz z wiekiem traci swoją naturalną sprężystość oraz elastyczność, co przyczynia się do słabszego widzenia w bliskiej odległości.

Korekcja wady wzroku – na czym polega?

Sposobów na walkę z prezbiopią jest wiele – trudności w czytaniu i widzeniu w bliskiej odległości można rozwiązać, używając na co dzień okularów korekcyjnych (nazywanych często „plusami”) czy też zakładając soczewki kontaktowe. Jednak czy można pożegnać męczącą przypadłość? Jak najbardziej – wystarczy, że zdecydujesz się na laserową korekcję starczowzroczności.

Zabieg polega na modelowaniu rogówki oka przy użyciu niezwykle czułego lasera w taki sposób, aby jedno oko mogło widzieć dobrze z bliska, a drugie z daleka. W rezultacie połączenie to umożliwia wyraźne widzenie z każdej odległości. Omawiana korekcja wady wzroku jest bezpieczna i praktycznie bezbolesna, a uzyskany efekt utrzymuje się przez lata!

Chcesz poddać się korekcji wady wzroku? Umów się na wizytę kwalifikującą do Kliniki Optegra i spraw, by męcząca dolegliwość „krótkich rąk” stała się przeszłością: https://www.optegra.com.pl/zabiegi/starczowzrocznosc

Kto może zdecydować się na laserową korekcję starczowzroczności?

Laserowa korekcja starczowzroczności polecana jest osobom, które ukończyły 38. rok życia i mają zdiagnozowaną prezbiopię. Zabiegowi mogą poddać się pacjenci, którzy na co dzień zmagają się z krótkowzrocznością (do -8.50 dioptrii), nadwzrocznością (do +3.50 dioptrii) oraz astygmatyzmem (do 2.00 dioptrii).

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do wykonania korekcji wady wzroku? Przeszkodą w drodze do poprawy jakości widzenia mogą być np.:

  • ciąża i karmienia piersią;
  • nieustabilizowana gospodarka hormonalna;
  • zespół suchego oka;
  • alergie;
  • jaskra;
  • zwyrodnienie plamki żółtej.

Pamiętaj, że każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie – jeżeli w trakcie wizyty kwalifikacyjnej wystąpią jakiekolwiek przeciwwskazania do laserowej korekcji wzroku, lekarz może zaproponować Ci inny, równie skuteczny rodzaj zabiegu.

Starczowzroczność nie musi być problemem – wystarczy, że zdecydujesz się na zabieg, dzięki któremu skutki męczącej dolegliwości staną się wspomnieniem. Sprawdź szczegóły oferty Kliniki Optegra, wypełnij formularz kontaktowy lub umów się telefonicznie na spotkanie i postaw na nową jakość widzenia!

Artykuł sponsorowany