„Nie potrzebowałem zewnętrznej zmiany moich okoliczności. Nie potrzebuję rąk i nóg. Potrzebuję skrzydeł Ducha Świętego. I frunę, bo wiem, że On mnie podtrzymuje.” Nick Vujicic Tak wielu ludzi na wszystkich kontynentach rozpoznaje uśmiechniętą twarz Nicka Vujicica, człowieka, który chociaż, z niewiadomych przyczyn, urodził się bez obydwu rąk i nóg, odnalazł duchową równowagę i przekracza bariery własnych niemożliwości.
Chociaż Nick posiada jedynie jedną koślawą stopę z dwoma placami uprawia wiele sportów: pływa, gra w golfa, jeździ konno, surfuje, skacze na spadochronie, gra w piłkę nożną, jeździ na snowboardzie, jeździ na deskorolce, gra w bilarda; prowadzi dwie firmy; wystąpił w filmie; nagrał kilka teledysków, napisał kilka książek i prowadzi szczęśliwe życie rodzinne (ma żonę, spodziewa się drugiego dziecka). Ze swoim radosnym, pełnym humoru, przesłaniem motywacyjno-chrześcijańskim podróżuje po całym świecie. Spotyka się z prezydentami państw, parlamentarzystami, biznesmenami i przede wszystkim ze zwykłymi ludźmi, a także z zepchniętymi na margines społeczeństwa (więźniami, bezdomnymi, narkomanami, prostytutkami, dziećmi ulicy). Inspiruje wszystkich: młodych i dojrzałych wiekiem, wykształconych i ludzi prostych, zdrowych i chorych, mocnych i słabych, wierzących i niewierzących (oraz 30 kwietnia przemawiał do prawie 30 tysięcy Polaków na stadionie w Poznaniu. Autorka książki „Na skrzydłach jak Nick Vujicic” Małgorzata Stegenka spotkała się z nim osobiście.
Książka „Na skrzydłach jak Nick Vujicic” powstała, by wypełnić lukę w motywacji sukcesu, która, chociaż inspirująca, często pomija tematy podstawowe dotyczące sensu życia. Na bazie życia i dorobku Nicka Vujicica podaje receptę na to, jak odnaleźć swoją wielką moc (duchowe skrzydła) pozostając zarazem człowiekiem skromnym, pozbawionym egoizmu, ufającym Bogu. Ta wewnętrzna siła pozwoli każdemu czytelnikowi pokonać wszelkie życiowe przeciwności i realizować najśmielsze marzenia. Przekaz książki jest tak samo motywacyjny jak i chrześcijański, jednak jej język to nie puste kościelne slogany bez pokrycia, których ludzie mają już dosyć. „Na skrzydłach jak Nick Vujicic” ma też charakter biograficzny. Szczegółowo opisuje dotychczasowe losy najbardziej znanego na świecie człowieka bez kończyn. By zebrać potrzebne informacje autorka prowadziła intensywne trzyletnie badania. Nie wszystkie drzwi się przed nią otwierały, a mimo to nie rezygnowała. Jednocześnie rozmawiała z wieloma zainteresowanymi wydawnictwami w Polsce. Szukała takiego partnera, który dawałby jej największą swobodę dotyczącą przekazu książki i jej dalszych losów.
Co ciekawe książka zrodziła się pod wpływem silnej inspiracji, której autorka nie szukała sama z siebie. Wezwanie to było tak nieprawdopodobne, że pomimo chęci ucieczki przed nim, i braku doświadczenia pisarskiego, zwykła czterdziestokilkuletnia kobieta podjęła je wierząc, że tak pozytywna książka jest współczesnemu człowiekowi bardzo potrzebna.
Książka zachęca każdego, by realizował swój pełny potencjał i redefiniuje znaczenie słowa „niepełnosprawność”. Na przykładzie Nicka pokazuje, że niepełnosprawność to przede wszystkim stan umysłu. Skoro Vujicic – człowiek bez rąk i nóg z jedną koślawą stopą uprawia większość sportów i wykonuje wiele niezwykłych czynności, to znaczy, że ograniczenia, bardziej niż społeczeństwo, narzuca nam własny umysł.
„Na skrzydłach jak Nick Vujicic” ma swoje polskie wątki: opisuje imprezę z Nickiem w Poznaniu, relacjonuje spotkanie autorki z mówcą oraz promuje „naszych lokalnych Nicków Vujiciców”. Jednym z takich niezwykłych niepełnosprawnych Polaków jest Mariusz Kędzierski, młody artysta bez dłoni, który narysował poniższy portret Nicka. Dzięki staraniom autorki rysownik mógł wręczyć ten portret Nickowi osobiście w Poznaniu ( o tym niezwykle wzruszającym spotkaniu także jest mowa w książce).
Słynny Łukasz Jakóbiak, z programu „20 metrów kwadratowych”, który motywuje ludzi i był obecny podczas spotkania autorki z Nickiem w Poznaniu, także trzyma kciuki za sukces polskiej książki o Nicku
Małgorzata Stegenka jest autorką pierwszej na świecie biografii Nicka Vujicica (wyłączając autobiografie Nicka). Od wielu lat zaangażowana jest w tematykę niepełnosprawności: wolontariat na rzecz osób niepełnosprawnych, praca w szkole integracyjnej i motywacji chrześcijańskiej. Współpracuje z kilkoma tygodnikami i miesięcznikami, dla których pisze artykuły. Na co dzień pracuje jako nauczycielka języka angielskiego i lektorka w szkole językowej.