Nadciągająca burza. Wspólne dzieło Prestona i Childa

nadciagajaca burzaKsiążka trafiła na listę bestsellerów New York Timesa i została pozytywnie oceniona przez Rocky Mountain News. Powieść duetu Preston i Child, jak i wcześniejsze ich książki, zapewnia czytelnikom dużo rozrywki oraz dreszczyk emocji.
To historia młodej pani archeolog, która trafia na trop zaginionego miasta Indian – Anasazi. Według legend to miasto pełne złota, o którym nic nie wiadomo.  Nora Kelly to początkująca archeolog, która jest nieco zagubiona w swojej pracy. Badania, które prowadzi, czekają na dokończenie, a Instytut, w którym pracuje, zaczyna grozić jej zwolnieniem. Na dodatek bohaterka wciąż nie może poradzić sobie ze stratą zaginionego przed szesnastoma laty ojca. Pewnego dnia trafia do niej list napisany właśnie przez ojca, jeszcze przed jego zaginięciem. Miał on odnaleźć legendarną Quivirę, złote miasto Indian Anasazi – zagadkowego plemienia, które budowało drogi, mimo że nie znało koła. Plemię to nagle zniknęło z powierzchni Ziemi w do dziś niewyjaśnionych okolicznościach. Ojciec w liście zawarł wskazówki, gdzie dokładnie miasto się znajduje, i opis drogi, którą pokonał, aby dotrzeć do celu.

Kelly – całkowicie przekonana, że ojciec naprawdę odkrył zaginione miasto – bez wahania przygotowuje ekspedycję, mającą na celu dokończenie jego pracy. Podczas wyprawy nie omijają jej niebezpieczeństwa stanu Utah – liczne labirynty kanionów i pozbawione życia, nieprzyjazne kamieniste pustynie. U celu, po doświadczeniu przez bohaterkę wielu niebezpieczeństw rodem z sennych koszmarów, czeka na nią spełnienie życiowych marzeń.
Nadciągająca Burza to kolejne po Relikcie, Relikwiarzu, czy Tańcu Śmierci, wspólne dzieło Prestona i Childa. Książka trafiła na listę bestsellerów New York Timesa i została pozytywnie oceniona przez Rocky Mountain News. Powieść duetu Preston i Child, jak i wcześniejsze ich książki, zapewnia czytelnikom dużo rozrywki oraz dreszczyk emocji.

Właśnie thriller dwóch mistrzów gatunku – Douglasa Prestona i Lincolna Childa pt. Nadciągająca burza ukazał się nakładem Wydawnictwa G+J