Najlepsze biurko dla ucznia

Dobre biurko to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia pokoju dziecka lub nastolatka.

Najlepsze biurko dla ucznia

Jeżeli Twoja pociecha wkroczyła już w wiek szkolny, nieunikniona będzie inwestycja w dobre biurko, przy którym można odrabiać zadane przez nauczyciela prace domowe, uczyć się do sprawdzianu lub przygotować projekt specjalny. Sprawdź, jakie biurka są obecnie najbardziej popularne i wybierz najlepszą opcję dla swojego dziecka.

Biurko do pokoju ucznia

Biurko młodzieżowe to dla młodego człowieka prawdziwe centrum dowodzenia wszechświatem. Dziecko w wieku szkolnym spędza przy biurku naprawdę dużo czasu niemal każdego dnia, odrabiając prace domowe i przygotowując się do zajęć w szkole. Jeżeli Twoje dziecko angażuje się w zajęcia pozalekcyjne i kółka zainteresowań, ilość czasu spędzanego przez nie przy biurku będzie prawdopodobnie jeszcze większa.

Ze względu na dużą ilość książek, zeszytów przyborów szkolnych i innych pomocy naukowych, jaką biurko powinno pomieścić, wielkość blatu to jeden z najważniejszych czynników decydujących o jego wyborze. Idealny blat powinien dać dziecku możliwość swobodnego rozłożenia wszystkich potrzebnych książek i przyborów szkolnych, a także zapewnić miejsce do pracy. Popularnym rozwiązaniem jest także biurko z szufladami lub dodatkowymi półkami umieszczonymi pod blatem, w których można przechowywać aktualnie nie używane książki, notatki i inne drobne przedmioty. Dzięki umieszczeniu szuflad bezpośrednio pod blatem, wszystkie przedmioty znajdują się w bezpośrednim zasięgu dziecka, gwarantując wygodę i nie rozpraszając podczas odrabiania lekcji.

Najlepsze biurko dla ucznia

Biurko pod komputer

Coraz częściej komputer staje się nieodłącznym elementem wyposażenia pokoju ucznia. Służy on nie tylko do rozrywki, ale jest także narzędziem zdobywania wiedzy i szukania w Internecie przydatnych w szkole informacji: warto, aby miał swoje miejsce na biurku. Biurko komputerowe powinno być wystarczająco duże, aby pomieścić zarówno przybory szkolne i podręczniki, jak i monitor oraz stację roboczą. Warto, aby miało także dodatkową, wysuwaną półeczkę umieszczoną na prowadnicach tuż pod blatem: na niej swoje miejsce znajdzie klawiatura. Ma to duże znaczenie zwłaszcza, jeżeli dziecko nie korzysta z laptopa, tylko z komputera stacjonarnego.

Najlepsze biurko dla ucznia

Decydując się na biurko pod komputer warto wybrać model z regulowaną wysokością, który będzie rósł razem z dzieckiem i pozwoli dopasować wysokość blatu do zmieniających się potrzeb dorastającego nastolatka. Nie można także zapomnieć o wyborze odpowiedniego krzesła do biurka. Najlepiej sprawdzi się obrotowe krzesło komputerowe z regulowaną wysokością siedziska, które zapewni uczniowi wygodę i pozwoli zachować prawidłową pozycję kręgosłupa podczas odrabiania zadań domowych.

Biurka do zadań specjalnych

Biurka do pokojów dziecięcych mogą spełniać także dodatkowe funkcje. Warto wykorzystać je przede wszystkim w pokojach o niewielkich metrażach, w których liczy się każdy fragment wolnej przestrzeni. Przykładem może być biurko z nadstawką, czyli dodatkowymi półeczkami umieszczonymi nad blatem biurka.

Jeżeli w pokoju dziecięcym nie ma zbyt wiele miejsca na postawienie dodatkowej komody na przybory szkolne, książki czy zeszyty: nadstawka w prosty sposób rozwiąże ten problem. Kolejną propozycją, dzięki której zaoszczędzisz mnóstwo miejsca, jest biurko piętrowe, nad którym umieszczone jest łóżka dla nastolatka. Umieszczenie biurka i łóżka pionowo jedno nad drugim to rewelacyjne rozwiązanie zawłaszcza do niewielkich pokojów dziecięcych.

Najlepsze biurko dla ucznia

Biurko dla dziecka to jeden z najważniejszych mebli w jego pokoju. Zadbaj o to, aby było funkcjonalne i wygodne, a jego design odpowiadał młodemu uczniowi.