Loki bez użycia ciepła? Poznaj sprawdzone triki!

Natura nie obdarzyła cię kręconymi włosami? Czas zamienić lokówkę na tradycyjne metody i cieszyć się z naturalnie pięknych włosów.

Loki bez użycia ciepła? Poznaj sprawdzone triki!

Lokówka i popularna metoda z prostownicą przynoszą nieuniknione naruszenie struktury włosa. Mimo że zdajemy sobie z tego sprawę, nie wyobrażamy sobie życia bez tych narzędzi. Warto poznać sposoby, które zajmą tyle samo czasu, a nie przyczynią się do zniszczenia fryzury. Przedstawiamy sprawdzone i znane sposoby, o których powinnyśmy pamiętać!

Tradycyjne papiloty

Jeśli nie przeszkadza ci spanie w upiętych włosach, przygotuj sobie papiloty lub kup tradycyjne. Te drugie niestety mogą być uciążliwe i sprawiać dyskomfort w trakcie snu, dlatego możesz wykorzystać ręcznik papierowy lub pociąć starą koszulkę. Na przygotowane paski nawiń włosy, tak samo jak w przypadku korzystania z papilotów. Całość upnij wsuwkami, aby być pewną, że konstrukcja nie zawiedzie. Gotowe! Rano zdejmij to, co masz na głowie i podziwiaj swoje piękne włosy.

Sen w warkoczu

To chyba najpopularniejsza propozycja. Najlepszy efekt zapewnia sen we włosach uczesanych w warkocza dobieranego. Jednak należy pamiętać, że nie każde włosy zachowują się tak samo. Są osoby, które zamiast loków będą miały chaos na puszącej się głowie. Jeżeli marzą ci się styl afro, możesz poświęcić chwilę na zrobienie miniaturowych warkoczyków.

Loki bez użycia ciepła? Poznaj sprawdzone triki!

Stara skarpetka w nowej roli

Jeśli masz długie i gęste włosy, możesz spróbować triku ze zrolowaną skarpetką:

 • odetnij nożyczkami miejsce na palce w skarpetce
 • zroluj skarpetkę, aby powstała gruba gumka
 • zwiąż włosy wysoko i zwilż wodą
 • przełóż gumkę ze skarpetki przez kucyk i zsuń do końca
 • ułóż końce dookoła gumki i nawijaj na nią włosy, zawijając je pod spód, aż powstanie kok
 • zaśnij w takim uczesaniu i rozwiąż włosy rano

Opaska do włosów

Delikatne loki bardzo łatwo uzyskać, stosując opaskę do włosów. Może być grub, gdy chcesz wykorzystać więcej kosmyków lub cienka, aby podkręcić pojedyncze pasma. Wystarczy, że:

 • zwilżysz włosy wodą
 • nałożysz opaskę na włosy
 • zawiniesz pasemka dookoła opaski i pójdziesz spać

MB

Wpis znaleziono dzięki:

- Włosy kręcone

- loki

- fale na głowie

 • aaaaa

  Na moje włosy nic nie pomaga. Próbowałam kilku wymienionych tu sposobów, a po godzinie włosy znowu proste. Jak ja się cieszę, że są chociaż farby do włosów, dzięki nim mogę coś zmienić w swojej fryzurze 🙂

  • Kasia

   A może oprócz samej metody, spróbuj z kosmetykiem do włosów kręconych? 🙂 Polecam serdecznie szampon Goldwell , u mnie sprawdził się perfekcyjnie 🙂 I szczerze polecam zerknąć na https://www.gobli.pl/ bo mają duży wybór 🙂

 • JolkaJolanta

  Ehh, wypróbowałam już prawie wszystkie sposoby z tej listy. Mogę spać w warkoczu czy czymkolwiek innym a włosy po godzinie znowu mam proste. Dobrze chociaż, że są farby do włosów, to moje fryzury nie są nudne. Jak farbuję włosy revlonem z hologramem to mogę zmieniać kolor co jakiś czas a włosy mi się nie niszczą. Obecnie mam miedziane ombre 🙂 a z loków niestety rezygnuję na stałe