Nie masz pomysłu na prezent? Sprawdź, gdzie szukać inspiracji

Coraz trudniej o dobry pomysł na prezent. Kiedyś, w czasach powszechnego niedoboru towarów, wystarczyło zdobyć coś, czego na co dzień nie było w sklepach.

Nie masz pomysłu na prezent? Sprawdź, gdzie szukać inspiracji

Można było mieć pewność, że obdarowany będzie w siódmym niebie. Dziś na pytanie „co chciałbyś dostać w prezencie” wielu odpowiada „nie wiem, ja wszystko mam”.

Nie masz pomysłu na prezent? Sprawdź, gdzie szukać inspiracji

I tak powstaje kłopot. Chciałoby się przecież kupić w prezencie coś użytecznego, czego obdarowany dotąd nie posiadał, a z czego się ucieszy. Nie wiadomo nawet, czy można mu kupić coś, co już ma, ale w lepszej, droższej wersji – bo a nuż jest bardzo przywiązany do danego przedmiotu i nie zechce używać innego.

W wielu miejscach można przeczytać, że dobrym prezentem jest zawsze książka. Bardzo to szlachetne, ale nieprawdziwe. Po pierwsze dlatego, że nie wszyscy lubią czytać. Po drugie, nawet jeśli uda się wybrać książkę, która zainteresuje obdarowanego, to ten po przeczytaniu odstawi ją na półkę i zapomni. Darczyńca chciałby tymczasem, by jego prezent wciąż o nim przypominał.

A może prezent spersonalizowany?

A może prezent spersonalizowany?

Inspiracją mogą być w tym stanie rzeczy odwiedziny na stronie mygiftdna.pl. Jest to sklep internetowy oferujący prezenty w postaci rozmaitych spersonalizowanych gadżetów. Ogromny wybór upominków umożliwia nie tylko wybranie czegoś zabawnego lub praktycznego, ale też personalizację prezentu poprzez ozdobienie go napisem lub obrazem związanym z obdarowywaną osobą. Może to być np. kubek, koszulka, deska do krojenia, poduszka albo portfel ozdobiony w niepowtarzalny sposób, tylko dla konkretnej osoby. Więcej na temat takich prezentów można przeczytać w tekście „Personalizowane prezenty – podaruj bliskim coś niepowtarzalnego”.

Pokaż, że się starałeś

Pokaż, że się starałeś

Taki prezent będzie świadczył o tym, że darczyńca zadał sobie nieco trudu, by wpaść na pomysł i zdobyć coś na prezent. Obdarowany może wtedy poczuć, że jest dla kogoś ważny, że ktoś o nim pamięta i podchodzi z zaangażowaniem do pamięci tej okazania.

Co ciekawe, nierzadko z prezentu bardziej cieszy się ten, kto go wręcza, niż ten, kto go dostaje. Ludzie uwielbiają sprawiać innym radość. Cieszy ich zwłaszcza, gdy widzą, że prezent jest „trafiony”. Satysfakcja obdarowanego, jego wzruszenie i wdzięczność mile łechcą ego darczyńcy. A potem można cieszyć się razem, co jest jeszcze przyjemniejsze.

Trzeba jednak rzeczywiście trochę pomyśleć, postarać się, zdobyć się na nieco zachodu. To właśnie owa „mitręga” jest dowodem życzliwości lub gorących uczuć – znacznie większym niż wartość materialna dawanej rzeczy.

Wpis znaleziono dzięki:

- Spersonalizowany prezent

- Pomysł na prezent

- Udany prezent