Nieablacyjny recurfacing– odmładzanie w strefie komfortu

Nieablacyjny recurfacing. - To zabieg intensywnie przebudowujący kolagen w skórze przy zachowaniu pełnego komfortu w trakcie i po.

Dużym plusem tego zabiegu jest mocna przebudowa kolagenu w połączeniu z brakiem konieczności rekonwalescencji; bezpośrednio po zabiegu można nałożyć makijaż i wrócić do codziennych zajęć. Już po jednym zabiegu skóra jest odczuwalnie bardziej napięta, a po serii 3-6 efekty są w pełni widoczne: uniesiona linia owalu, spłycone zmarszczki okolicy ust, czoła i oczu, spłycona dolina łez. – Zabieg odpowiednio wcześnie zastosowany pozwala na długo uniknąć wypełniaczy – zapewnia ekspertka

Na czym polega?

Emitowana w trakcie zabiegu wiązka lasera Nd:Yag (platforma X-lase) powoduje podprogowe uszkodzenie skóry właściwej, co skutkuje jej gojeniem i intensywną przebudową. Dochodzi wówczas do stymulacji aktywności fibroblastów i syntezy nowych włókien kolagenowych.

Dla kogo?

To zabieg liftingujący, widocznie odmładzający skórę twarzy, opcjonalnie również szyi i dekoltu, dedykowany osobom z pierwszymi oznakami starzenia się, tzn.: z widoczną tendencją do opadania owalu, zmarszczkami mimicznymi okolicy czoła, oczu, ust i brody, doliną łez, ceniącym sobie komfort wynikający z nienaruszania ciągłości skóry i możliwych powikłań. Wybierają go chętnie pacjenci ceniący sobie również szybki powrót do codziennych zajęć.

Przebieg i odczucia:

Oczy, zarówno kosmetolożki, jak i pacjentki są zabezpieczone okularami. Rozpoczynamy od nałożenia żelu chłodzącego na skórę, który zniweluje nadmierne odczuwanie ciepła. Kosmetolożka specjalną głowicą „opracowuje” obszar zabiegowy emitując do skóry właściwej impulsy lasera. – Kiedy emitujemy sekundowe impulsy lasera Nd:Yag pacjent czuje intensywne ciepło głęboko pod skórą. Towarzyszy mu odczucie, że ciepło od środka skóry właściwej wraca do naskórka, ale nie jest to bolesne – opowiada ekspertka. Impulsy mogą być emitowane na całym obszarze (czyt.: twarz, szyja, dekolt) lub jedynie punktowo w miejsca wymagające szczególnej naprawy (kurze łapki, lwia zmarszczka, zmarszczki palacza, marionetki, dolina łez i inne widoczne na ciele). Zabieg wykonywany jest technologią laserową nieablacyjną, tzn. że nie powoduje przerwania ciągłości naskórka. Oddziałuje tylko na wybrane chromofory w skórze omijając bezpiecznie struktury zewnętrzne naskórka. Zabieg nie boli, odczuwamy jedynie krótkie impulsy cieplne.
Czas:50 minut

Rekonwalescencja:

Po zabiegu można powrócić do codziennych zajęć, stąd też często traktowany jako zabieg lunchowy. Po zabiegu nie należy opalać się przez 3 tygodnie i unikać sauny, basenu oraz wysiłku fizycznego przez 3 dni.

Efekty:

Efekt zauważalny jest już po pierwszym zabiegu: lepsze, wyraźnie odczuwalne napięcie skóry. Zabieg powinno się wykonywać w serii, ostateczny efekt widać po 2 miesiącach od zakończonej terapii. Efekt utrzymuje się średnio 18 miesięcy.

Ilość zabiegów:

Przy skórze z pierwszymi objawami starzenia wystarczy jeden zabieg, natomiast dla osób średnio 35+ i wyżej rekomendujemy wykonanie serii od 3 do 6 zabiegów, co 3- 5 tygodni.

Wskazania:

  • utrata jędrności skóry
  • opadanie owalu twarzy
  • zmarszczki
  • zmarszczki mimiczne

Przeciwwskazania:

zakażenia wirusowe, bakteryjne, grzybicze i alergiczne skóry, ciąża i okres laktacji, choroby serca, nowotwory i stany przednowotworowe w trakcie leczenia oraz 5 lat po jego zakończeniu, choroby układu immunologicznego oraz przyjmowanie leków immunosupresyjnych, terapia retinoidami, antybiotykami, stosowanie ziół o działaniu światłouczulającym np. dziurawiec, świeża opalenizna, nie należy się opalać 3 tygodnie przed zabiegiem, wykonane zabiegi złuszczające wcześniej niż 4 tygodnie przed zabiegiem oraz stosowanie kosmetyków o działaniu rozjaśniającym.

https://instytutadamowicz.pl/nieablacyjny-recurfacing/