Niecodzienna wersja utworu ,,Tramwaje i gwiazdy” z udziałem Katarzyny Nosowskiej.

Kreatywność artystów nie zna granic - również w czasie pandemii. Chcąc wesprzeć akcję #zostańwdomu oraz umilić czas internautom, stworzyli nietypową wersję utworu ,,Tramwaje i gwiazdy".

Niecodzienna wersja utworu ,,Tramwaje i gwiazdy” z udziałem Katarzyny Nosowskiej zachwyca internautów. Jest odpowiedzią na akcję #zostańwdomu. Foto Instagram @miuosh

Rzeczywistość, w której przyszło nam żyć bez wątpienia nie należy do łatwych. Pandemia, niepewna sytuacja gospodarcza, różnorodne obostrzenia oraz social distancing to stresujące czynniki dla większości z nas. Grupą osób, która próbuje umilić ten trudny dla każdego czas są m.in. artyści. Ich zapał oraz kreatywność nie znają granic, co udowodnili już wiele razy. Chcąc podnieść nas na duchu oraz chociaż na chwilę odczarować codzienność, która w ostatnim czasie nabrała raczej szarych barw, podejmują wiele działań pro bono mających na celu bawić, ale też edukować.

Właśnie z takim zamiarem powstała najnowsza wersja utworu Miuosha – ,,Tramwaje i gwiazdy”, w której wystąpiły gwiazdy, takie jak: Katarzyna Nosowska czy Smolik. Co więcej, udział wzięło także grono muzyków z Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. To, co wyróżnia ten remake piosenki wśród innych, to fakt, iż został stworzony wedle zaleceń rządu oraz zgodnie z założeniami akcji #zostańwdomu. Każdy z artystów, przy użyciu smartphona, samodzielnie nagrał swoją partię utworu nie wychodząc przy tym z domowego zacisza. Za efekt końcowy odpowiedzialny jest Miuosh – twórca piosenki oraz pomysłodawca projektu. Raper samodzielnie zmontował poszczególne części piosenki oraz zajął się edycją dźwięku, w której pomógł mu Smolik.

70 muzyków, 60 godzin montażu video i 12 godzin montażu dźwięku – oto nowa, wyjątkowa odsłona utworu ,,Tramwaje i gwiazdy” – możemy wyczytać na Instagramie Miuosha

Utwór spotkał się pozytywnym odbiorem i, mimo że na serwisie YouTube dostępny jest zaledwie od dwóch dni, to już uplasował się na 11 miejscu polskiej karty ,,na czasie„.

Dajcie znać, co myślicie! Miłego słuchania!

J.K