Nitkowanie brwi – Jak samodzielnie to zrobić??

Nitkowanie brwi nie musi wiązać się z wizytą u kosmetyczki. Możesz wykonać ten zabieg całkiem sama. Jak wyregulować brwi nitką?

Nitkowanie brwi - Jak samodzielnie to zrobić??
Nitkowanie brwi – Jak samodzielnie to zrobić??

Nitkowanie brwi to praktyka wywodząca się z Azji i stosowana od wielu wieków. Panie z dawnych Chin, Indii czy Turcji wykorzystywały tę metodę do depilacji różnych partii ciała, jednak obecnie nici używa się głównie w zabiegach regulacji brwi. Wiele kobiet uważa, że umiejętność pozbywania się niechcianych włosków nitką to coś, co potrafią tylko kosmetyczki. To jednak zupełna bzdura – możesz nauczyć się nitkowania brwi zupełnie sama. Kiedy już się w tym wprawisz, być może efekty okażą się o wiele bardziej zadowalające niż przy zwykłej regulacji pęsetą.

Jak samodzielnie wyregulować brwi nitką?

By wykonać ten zabieg w domu, będziesz potrzebowała nici i… to w zasadzie tyle.

  1. Utnij jej kawałek o długości około 50 centymetrów albo po prostu tyle, żeby było Ci wygodnie.
  2. Zawiąż jej końce w supełek, by utworzyć pętlę.
  3. Załóż ją na palce obu dłoni i skrzyżuj tak, by utworzyć ósemkę.

Gdy przygotujesz już najważniejsze narzędzie zabiegu, przejdź do samej regulacji.

4. Przyłóż jedną z pętelek do miejsca, z którego chcesz pozbyć się nadmiernego owłosienia;
5. Wpraw w ruch nić, sprawiając, by jedna pętelka była większa, a druga mniejsza;
6. Gdy nitka rozszerza się i zwęża, dochodzi do wyrywania włosków.

Pamiętaj, by ten ruch odbywał się w przeciwną stronę, niż rośnie niechciane owłosienie. Ponadto po skończonym zabiegu pozbądź się wykorzystanej nici. Nie powinno się używać jej po raz kolejny na sobie, a tym bardziej na kimś innym.

Zalety nitkowania brwi

Zwolenniczki regulacji brwi pęsetą często nie rozumieją, skąd wynika popularność zabiegu nitkowania. Tymczasem ma on kilka naprawdę dużych zalet. Przede wszystkim jest bezpieczniejszy – usuwając włoski nicią mamy pewność, że nie dojdzie do żadnych skaleczeń. Z kolei w przypadku pęsety często liczymy się z tym, że w okolicach brwi pojawią się drobne ranki.
Poza tym efekt jest trwalszy i bardziej precyzyjny. Nić usuwa nawet najcieńsze i najkrótsze włoski. Pozbywa się ich wraz z cebulkami i gwarantuje, że niechciane owłosienie nie powróci zbyt szybko. Nie przyspiesza starzenia się skóry. Ponadto to zabieg delikatny i rekomendowany osobom ze cerą wrażliwą, skłonną do podrażnień czy reakcji alergicznych.
Nitkowanie jest mało bolesną metodą, choć oczywiście nie określa się jej jako całkowicie bezbolesnej. Niestety okolice oczu to bardzo wrażliwy obszar, więc przy każdej metodzie jego depilacji należy uważać.

Wady nitkowania brwi

Za główny mankament tego zabiegu uznaje się trudność w jego wykonywaniu. Kobiety zniechęcają się do regulacji brwi nitką, ponieważ wydaje im się, że same się tego nie nauczą, a niewiele salonów kosmetycznych oferuje tę usługę. Tymczasem nitkowanie wymaga po prostu praktyki.
Naturalnie trzeba też uważać, by nie pozbyć się włosów, które chciałabyś zostawić. Właśnie dlatego taki zabieg powinna wykonywać osoba, której nie drżą dłonie, ale to w zasadzie tyczy się także regulacji brwi pęsetą.
Uciążliwym aspektem nitkowania może okazać się również fakt, że włoski nie są nigdzie zabierane. Zostają na twarzy do momentu, gdy ich nie strzepniesz. Jednak czy to aż tak wielkie wady w porównaniu do korzyści, jakie niesie za sobą regulacja brwi nicią?

EP