Nowa płyta Kayah hitem w sklepach muzycznych

kayah_plyta_1112256283_Nowa płyta Kayah w czołówce najchętniej kupowanych albumów. W zestawieniu sprzedaży Empiku jest na pierwszym miejscu, w zestawieniu Merlin.pl na trzecim. „Transoriental Orchestra” to już trzynasty album piosenkarki w jej karierze. Wokalistka w trakcie prac nad najnowszą produkcją inspirowała się gatunkiem world music.

Wokalistka swoim najnowszym krążkiem proponuje swoim fanom podróż po całym świecie. Na płycie znajdziemy piosenki w języku hebrajskim, arabskim, jidysz oraz ladino (dialekt judeo-hiszpański).

– Moja przygoda z bardziej światowymi gatunkami muzyki rozpoczęła się od zaproszenia na 9. edycję festiwalu Warszawa Singera. Organizatorzy najchętniej widzieli mnie w repertuarze żydowskim. Wtedy pomyślałam, że jest to dobra okazja, aby pokazać Polakom coś innego niż „Skrzypek na dachu”. Przeszukałam pieśni tradycyjne i tak właśnie narodził się pomysł na stworzenie czegoś w rodzaju muzycznej podróży – opowiada Kayah agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Wokalistka zaprosiła do swojego projektu Atanasa Valkova, kompozytora filmowego i producenta muzycznego, który pomógł jej w doborze instrumentów oraz solistów. Album został bardzo pozytywnie odebrany zarówno przez fanów, jak i dziennikarzy muzycznych.

– Jestem dumna nie tylko z płyty, ale także z reakcji na nią. Krążek bardzo dobrze radzi sobie na rynku. W dniu premiery to był kompletny szał. Jestem wdzięczna moim fanom, że tak pozytywnie zareagowali na tę płytę – zdradza piosenkarka.

Nowy album będzie promowany także podczas trasy koncertowej. Pierwsze koncerty odbędą się jeszcze w tym roku.

– Myślę, że nadchodzące wieczory będą niezapomnianym wrażeniem. Graliśmy już w Poznaniu i w trakcie występu spotkaliśmy się z żywiołową reakcja publiczności. Najbliższy nasz koncert odbędzie się już 17 listopada w Operze Filharmonii Gdańskiej, natomiast dzień wcześniej zagramy w warszawskim klubie Palladium. Większa trasa szykowana jest między styczniem a kwietniem 2014 roku. Już teraz polecam ją moim fanom mogę zapowiedzieć, że będzie można popłakać i potańczyć – dodaje artystka.

Ostatnią, do tej pory, płytą Kayah był album „Panienki z temperamentem” z 2010, nagrany wraz z Renatą Przemyk. W tym samym roku powstał także krążek „Kayah & Royal Quartet”.

Wednesday, 13 November 2013