Nowoczesna łazienka – jak urządzić ją modnie i funkcjonalnie?

Obecne trendy w urządzaniu i aranżowaniu łazienek to połączenie funkcjonalności z estetyką. To po prostu… istne dzieła sztuki, choć nie zatracają przy tym swojej użytkowości. Jak więc wykorzystać ten potencjał do zaprojektowania swojej łazienki? I co obecnie jest absolutnym „must have”?

Nowoczesna łazienka – jak urządzić ją modnie i funkcjonalnie
Nowoczesna łazienka – jak urządzić ją modnie i funkcjonalnie?

Kształty robią różnicę

Wchodząc do nowoczesnej łazienki, pierwszym, co rzuci się w oczy, to kształty. Uwagę przyciągną nowoczesne, prostokątne umywalki, które nadają wnętrzu zupełnie nowy, bardzo elegancki wygląd. Ich zaletą jest praktyczność. Łatwo utrzymać je w czystości, nie zajmują wiele miejsca i idealnie wpasowują się w przestrzeń.Ta sama zasada będzie dotyczyła kabin prysznicowych i wanien. Konsekwencja i symetria – to wyznacznik stylu!

Prostota i harmonia

Nowocześnie urządzona łazienka to taka, w której poczujemy się odprężeni. Idealna harmonia kolorów, kształtów i faktur. Na rynku znajdziemy olbrzymi wybór mebli i akcesoriów łazienkowych, które wpisują się w ten trend. Cała sztuka polega na tym, aby odpowiednio je skomponować. Wszystko powinno współgrać i tworzyć harmonijną całość. Rezygnujemy z wszelkich niepotrzebnych dodatków!

Liczy się przestrzeń

Przestronność łazienki to kolejny wyznacznik stylu. Trzeba przyznać, że to akurat ponadczasowa cecha. Co jest szczególnie pożądane? Wszelkie rozwiązania, które optycznie „powiększają” pomieszczenie. W kabinach prysznicowych tradycyjne ścianki ustępują miejsca szklanym ścianom. Brodziki zastępowane są prysznicami typu walk-in, co jest nie tylko rozwiązaniem estetycznym, ale również praktycznym. O wiele łatwiej utrzymać takie miejsce w czystości!

Ekologia przede wszystkim

Sztuczne materiały, tandetne bibeloty – to wszystko znika na rzecz artykułów stworzonych z naturalnych surowców, roślin i innych rozwiązań w stylu „eko”.

Światło

Kształty, harmonia, naturalne surowce, roślinność. To wszystko nie będzie spójne bez odpowiedniego oświetlenia, który w nowoczesnym designie ma wręcz kluczowe znaczenie. Popularne stało się oświetlenie punktowe, które daje wrażenie przytulności, spokoju i wielkiej elegancji. Do wieczornej kąpieli nie może oczywiście zabraknąć dużych, widocznych świec.

 

 

Artykuł sponsorowany