Obrazy szklane – tradycja ubrana w nowoczesność

obrazy szklane
obrazy szklane

To miejsce inne niż wszystkie, a dowiedziałam się o nim tzn. drogą pantoflową, ale od początku. W drodze na lunch spotkałam znajomego, który wręczył mi wizytówkę z poleceniem odwiedzenia owego miejsca.
To miejsce inne niż wszystkie, a dowiedziałam się o nim tzn. drogą pantoflową, ale od początku…
W drodze na lunch spotkałam znajomego, który wręczył mi wizytówkę z poleceniem odwiedzenia owego miejsca. Zaciekawiona dzwonię ….. I umawiam się na spotkanie do „utajnionej” galerii i pracowni obrazów szklanych.

Jadę do sypialnej część Warszawy. Dojechałam. Znalazłam. Jestem. To niesamowite. Na ścianach wiszą obrazy olejne, grafiki oraz szklane obrazy! NIE witraże, NIE malowane szkło, NIE podświetlane… – to coś zupełnie innego, bardzo nowatorskiego.
Technika po części zaczerpnięta ze średniowiecza (lut, ołów, profile, ręcznie cięte szkło), ubrana w paletę kolorów nawiązującą do stylu lat 60-tych, która przecież
triumfalnie powraca do łask. Duże rozmiary, geometryczne, syntetyczne formy. Wszystko w przepięknych minimalistycznych ramach. Siadam w saloniku, gdzie na środku stoi stół, dostaję wspaniałą kawę i ucinam sobie pogawędkę z właścicielem i jednocześnie twórcą owych szklanych obrazów. Dowiaduję się, że kolorowe szkło sprowadza z USA, Niemiec i Włoch oraz iż są to tafle zazwyczaj nieprzeźroczyste, artystycznie wytapiane w hutach. Obrazy robione są przede wszystkim na indywidualne zamówienia, po wcześniejszym omówieniu upodobań klienta, co do kształtów i kolorów, dopasowane do danego wnętrza. Czasem na specjalne życzenie wykonywane są przedmioty dekoracyjne ze szkła z motywem z obrazów.
Wzrok mój przykuwa odważne zestawienie ostrej czerwieni z mocnym błękitem, pofalowana tafla, graficzna forma, prostota. Taki obraz nadaje awangardowego charakteru pomieszczeniu. Śmiało polecam go oraz pozostałe do nadania klimatu nowoczesnym mieszkaniom, biurom i gabinetom.
Jeśli lubicie Państwo piękno i pasjonuje Was sztuka, to serdecznie polecam galerię ART-UR. To miejsce inne niż wszystkie. To nowatorstwo w formie, któremu mówię TAK! To miejsce, w którym powstały obrazy zdobiące ministerstwo pracy, prestiżowe gabinety i nowoczesne apartamenty.