Oczyszczanie twarzy. Ile zapłacisz za najpopularniejsze zabiegi?

Peeling, maseczki czy mikrodermabrazja to najpopularniejsze metody oczyszczania skóry twarzy, zapewniające zdrowy i młody wygląd. Każda z takich sesji kosmetycznych ma jednak swoją cenę.

foto. branislav belko / unsplash.com

Nie bez powodu mówi się, że twarz to wizytówka każdej kobiety. Zadbana i promienna cera sprawia, że wyglądamy młodziej, a społeczeństwo odbiera nas pozytywniej. Szara i pełna zaskórników skóra natomiast dodaje nam lat i tworzy wrażenie, że jesteśmy ciągle zmęczone. Jeśli zatem chcemy zadbać o promienny wygląd swojej twarzy, powinnyśmy zacząć od solidnego oczyszczenia skóry w tym rejonie. W tym temacie najlepiej oddać się w ręce specjalistów, którzy dobiorą odpowiednią kurację do naszej cery. Wbrew pozorom, takie zabiegi wcale nie są zbyt kosztowne. Sprawdzamy, na jakie wydatki musisz się przygotować, jeśli chcesz zadbać o cerę z pomocą specjalistów.

Charakterystyka i koszty wybranych zabiegów

Sprawdzając koszty najpopularniejszych zabiegów oczyszczających na twarz, sięgnęliśmy do cenników warszawskich salonów kosmetycznych. Ceny identycznych kuracji różnią się niekiedy w zależności od wielkości i lokalizacji salonu. Nie bez znaczenia jest także jego renoma. Podane niżej ceny są zatem pewną średnią, którą warto potraktować jako punkt wyjściowy w momencie szacowania kosztów planowanych usług kosmetycznych. Zobaczmy więc, jakich opłat możemy spodziewać się decydując się na profesjonalne oczyszczanie twarzy i na czym polegają poszczególne zabiegi.

Oczyszczanie manualne – koszt: ok. 100 zł – 150 zł

Zabieg przeznaczony głównie dla kobiet z cerą tłustą i trądzikową. W przypadku metody manualnej wszystkie zaskórniki usuwa się ręcznie. Zanim jednak do tego dojdzie, kosmetyczka wykonuje dokładny demakijaż twarzy oraz peeling w celu usunięcia zrogowaciałego naskórka. Następnie na twarz nakłada się preparat rozmiękczający i kieruje
na niego strumień pary ułatwiający wchłanianie. Po usunięciu zaskórników na twarz aplikowana jest maseczka łagodząca oraz krem dostosowany do cery klientki. Zabieg najlepiej powtarzać co cztery tygodnie.

Mikrodermabrazja wodna – koszt: ok. 200 zł

W przypadku tego zabiegu do usunięcia zaskórników i złuszczenia naskórka stosuje się urządzenie ze specjalną głowicą ścierną. Skóra twarzy jest chłodzona przez wodę, a sam zabieg jest bardzo przyjemny i relaksujący. Efekty oczyszczania niekiedy widoczne są od razu, zwykle jednak pożądany stan cery osiąga się dopiero po przeprowadzeniu kilku zabiegów w odstępie nie mniejszym niż 7 dni. Aby cieszyć się osiągniętym wyglądem skóry dłużej, zabieg ten należy powtarzać co kilka tygodni.

Mikrodermabrazja diamentowa – koszt: ok. 150 zł

Specjalne głowice stosuje się także w mikrodermabrazji diamentowej. W tym przypadku głowica zakończona jest syntetycznymi bądź naturalnymi diamentami, a zabieg polega na bardzo dokładnym ścieraniu naskórka, miejsce w miejsce. Mikrodermabrazja diamentowa niweluje ponadto blizny i przebarwienia oraz wygładza zmarszczki. Regularnie
przeprowadzany zabieg pobudza ponadto skórę do produkcji nowych komórek naskórka. Mikrodermabrazja diamentowa powinna być wykonywana co dwa tygodnie. Jedna sesja trwa ok. 30 min.

Peeling kawitacyjny – koszt: ok. 150 zł

W peelingu kawitacyjnym do oczyszczania twarzy stosuje się fale ultradźwiękowe. W pierwszej kolejności skóra twarzy musi zostać zwilżona, a następnie za pomocą ultradźwięków ściągany jest martwy naskórek. Peeling kawitacyjny przeznaczony jest do każdego rodzaju cery, jednak szczególnie poleca się go paniom mającym problemy trądzikowe. Zabieg trwa od 30 do 60 minut i jest praktycznie bezbolesny. Aby uzyskać trwały efekt, należy wykonać ok. sześciu zabiegów w odstępie kilku tygodni.

Maski oczyszczające – koszt: ok. 200 zł

W gabinetach kosmetycznych zwykle możemy skorzystać także z szerokiej gamy maseczek oczyszczających. Zwykle podczas jednego zabiegu nakładana jest zarówno maseczka złuszczająca naskórek, jak i maseczka nawilżająca. Obecnie używane produkty zazwyczaj są bardzo łagodne dla skóry i nie powodują podrażnień. Na zabiegi tego typu zwykle trzeba
zarezerwować sobie ok. 40 min. Aby utrzymać zamierzony efekt, zaleca się stosować maseczki co 7-14 dni.

Oczyszczanie twarzy. Jak przygotować na to domowy budżet?

Patrząc w skali miesiąca, zabiegi oczyszczania twarzy będą wiązały się z co najmniej dwoma wizytami w salonie kosmetycznym. Łączny koszt, jaki poniesiemy, będzie zatem zamykał się w kwocie od 300 zł do 400 zł. Wystarczy zatem odkładać dwa złote dziennie, aby co miesiąc zyskać środki niezbędne do opłacenia zabiegu oczyszczania twarzy. W
skrajnych przypadkach pomóc może także pożyczka pozabankowa (https://sowafinansowa.pl/chwilowki/). Warto pamiętać, że największe koszty będziemy ponosić wyłącznie do momentu doprowadzenia stanu skóry twarzy do odpowiedniego wyglądu. Następnie będziemy musieli dbać tylko o to, aby ten stan utrzymać. Zabiegi konieczne w tym czasie będą jednak o wiele mniej obciążające dla domowego budżetu.

Wpis znaleziono dzięki:

- Oczyszczanie twarzy

- Mikrodermabrazja

- Peeling kawitacyjny