Odmładzające masaże twarzy – wystarczy 5 minut dziennie

Starzenie się skóry jest naturalnym procesem, który czeka każdą z nas. Naukowcy i kosmetolodzy prześcigają się w metodach umożliwiających zatrzymanie i spowolnienie procesów starzeniowych.

Odmładzający masaż twarzy
Odmładzające masaże twarzy – wystarczy 5 minut dziennie

Okazuje się, że matka natura ma ich całkiem sporo! Jednym z powszechnie stosowanych i najstarszych rozwiązań wpływających na wygląd naszej twarzy są masaże. Dzięki odpowiednim ruchom i uciskom można poprawić napięcie skóry, ujędrnić ją i zniwelować widoczność zmarszczek.

Dlaczego w ogóle się starzejemy? Czyli co dzieje się ze skórą twarzy z wiekiem.

Za postępujące procesy starzeniowe odpowiada w dużej mierze kolagen. Każdego roku tracimy około 1% tego „budulca”. Nie bez znaczenia są także geny – właśnie dlatego jedni starzeją się szybciej, a inni wolniej. Wiele zależy także od naszego trybu życia. Kilka dodatkowych lat możemy naszej cerze „sprezentować” poprzez nadmierną ekspozycję na słońce, niewłaściwą dietę, palenie papierosów czy nieodpowiednią pielęgnację. Liczne badania dowodzą, że wraz z upływem czasu zmienia sią kształt i proporcje twarzy. W pielęgnacji cery należy zatem dbać o utrzymanie jej owalu. Umiejętnie zrobiony masaż to świetna metoda anti-aging, ale niesie ze sobą także sporo innych korzyści!

„Masaż twarzy jest nie tylko narzędziem do wygładzenia zmarszczek i bruzd. Fundując sobie chwilę relaksu obniżamy poziom stresu i redukujemy napięcia nie tylko na twarzy, ale również w ciele. Po 5 minutowym masażu możemy czuć się piękne i dumne z tego, że poświęciłyśmy ten czas sobie.” – mówi Lilia Dworecka, w Internecie znana jako @perfect_face_pl, certyfikowana trenerka Facebuildingu.

Zatrzymaj upływ czasu

Odpowiednią pielęgnację twarzy należy zacząć w młodym wieku, by maksymalnie opóźnić zachodzące w jej poszczególnych warstwach procesy starzeniowe. Wiele z powszechnych kompleksów (np. bruzdy nosowe czy tzw. „lwią zmarszczkę”) da się zniwelować nie z pomocą skalpela czy botoksu, ale regularnego masażu twarzy i właściwego doboru kosmetyków – bogatych w roślinne ekstrakty czy komórki macierzyste. Tak, jak ćwicząc na siłowni ujędrnimy pośladki, uda czy brzuch, tak odpowiednią stymulacją zapewnimy naszej cerze świeży, zdrowy i – przede wszystkim – dłużej młody wygląd.

Rodzaje masażu twarzy

Jednym z podstawowych rodzajów masażu twarzy będzie z pewnością ten klasyczny – składają się na niego rozmaite techniki takie jak głaskanie, ugniatanie, rozcieranie, a także oklepywanie i wibracja.

Wiele masaży ukierunkowanych jest jednak na osiągnięcie konkretnego celu – odmłodzenie, zniwelowanie zmarszczek i efekt naturalnego liftingu. Tu świetnie sprawdzi się – nieco bardziej wymagający – masaż kobido. To jeden z najsilniejszych japońskich masaży – niezbędne będzie tu duże doświadczenie manualne. Masaż pobudza nie tylko skórę, ale także tanki i mięśnie. Regularnie wykonywany poprawia owal twarzy, redukuje zmarszczki mimiczne i działa liftingująco.

Wystarczy 5 minut dziennie!

„Używając dobrze dobranych kosmetyków możemy osiągnąć spektakularny efekt. Ostatnio odkryłam olejek do demakijażu, który można wykorzystać jako bazę do masażu. Teraz ściągam makijaż i robię masaż twarzy jednocześnie.” – zaznacza Lilia Dworecka, obalając jedną z bardziej powszechnych wymówek w kontekście dbania o cerę – brak czasu.

Odmładzający masaż twarzy wcale nie musi trwać długo – możesz wykonać go jako element wieczornej lub porannej pielęgnacji. Badania pokazały, że efekty przynosi już pięciominutowy masaż! To mniej niż spędzamy na codziennym przeglądzie social mediów…

Weź udział w bezpłatnych warsztatach!

Chcesz poznać podstawowe techniki masażu liftingującego? Zastanawiasz się, na czym polega metoda Facebuildingu? Marzysz o jędrnej i „wiecznie młodej” cerze? Już 7.02 o godzinie 20:00 zapraszamy Cię na wyjątkowe, darmowe Warsztaty Live z Lilią Dworecką (@perfect_face_pl). Wszystkie szczegóły znajdziesz na stronie https://amvicosmetics.com/knowledge_article/452/odmladzajacy-masaz-twarzy-warsztaty-live.

Wspólnie z AMVI odkryj magię odmładzającego masażu twarzy i wejdź do świata naturalnego piękna! Widzimy się na Instagramie @amvicosmetics już 7 lutego o godzinie 20:00! Save the date – to będzie wyjątkowe spotkanie.