Okulary – trendy na nadchodzący sezon

Aviatorki, oprawki wygięte w koci kształt czy model vintage, który królował w minionych dekadach - jak wyglądają modowe prognozy na ten rok?

Wiosna 2020 – jakie okulary wybrać? Foto Instagram @emporioarmani

Jeśli odczuwacie niedobór witaminy D, mamy dla Was dobrą wiadomość – już niedługo marzec, a słońce będzie wisieć nad horyzontem znacznie dłużej. Przygotujcie lekkie kremy z filtrem i modne szkiełka, nadchodzi wiosna!

Okulary na tygodniu mody w Mediolanie

Przyjrzyjmy się okularom, które zostały zaprezentowane na ostatnich pokazach podczas tygodnia mody w Mediolanie.

Wiosna 2020 – jakie okulary wybrać? Instagram @versace

Oversize – Duże, okrągłe tarcze z kanciastym wykończeniem oprawek w motywie zwierzęcym. Projektanci połączyli je złotym, wiszącym brelokiem (zabezpieczenie przed zgubą, jeśli ktokolwiek odważyłby się gubić Versace). Okulary dużych rozmiarów zdecydowanie królują wśród najnowszych kolekcji.

Wiosna 2020 – jakie okulary wybrać? Foto Instagram @emporioarmani

Wąskie, eliptyczne okulary z cienkimi oprawkami, pogrubionym mostkiem, odsłaniające brwi i powieki. Rodem z Matrixa, są niezwykle szykowne i dodadzą elegancji każdej stylizacji.

Wiosna 2020 – jakie okulary wybrać? Foto Instagram @versace

Ponownie model oversize, zakrywający niemal połowę twarzy, tym razem kanciasto oprawione. Zakrywają niemal połowę twarzy!

Zdecydowanie rarytas! Takiego modelu z pewnością nie znajdziemy w sieciówkach , ale warto przyjrzeć się temu projektowi. Barokowy przepych? Dolce wokół szkieł umieściło złote, owalne medaliony, niektóre z podobiznami Maryi.

Wiosna 2020 – jakie okulary wybrać? Foto Instagram @gucci

Ten model, w porównaniu do poprzedniego, jest wyjątkowo prosty. Złote, cienkie oprawki z szeroko rozstawionymi noskami i prostym mostkiem.

Okulary – trendy na nadchodzący sezon. Foto Instagram @fendi

Okulary w futurystycznym stylu od Fendi – odbijające, lustrzane szkła z górną linią wyrównaną do mostka.

Okulary – trendy na nadchodzący sezon. Foto Instagram @balmain

Projekty w nowoczesnym stylu przewijały się przez pokazy wiele razy. Na zdjęciu Balmain, okulary bez górnych oprawek.

W skrócie, sugerując się pokazami: rok 2020 zdecydowanie przejmują okulary oversized. Oprócz tego, im więcej kolorów, tym lepiej, złote oprawki przeważają nad srebrnymi, a metaliczne szkła zdecydowanie nadal są topie. Które podobają się Wam najbardziej?