Pan Kleks wkracza w metaverse

Ukochana tradycyjna opowieść w nowoczesnym wydaniu? Brzmi świetnie! Jak poradzi sobie Pan Kleks w tajemniczym świecie metaverse i NFT?

pan kleks
Pan Kleks wkracza w metaverse.

Maciej Kawulski po ponad 40 latach postanawia na nowo ożywić ukochaną postać z powieści Jana Brzechwy. Kultowy Pan Kleks niedługo wróci na nasze ekrany w zupełnie nowej, zmodernizowanej odsłonie. Na filmie się jednak nie skończy! Jak zapowiadają twórcy, w świecie Akademii Pana Kleksa pojawi się też przestrzeń metaverse, rozszerzona rzeczywistość (AR) oraz specjalna aplikacja.

Stworzyliśmy zupełnie nową historię na motywach powieści Brzechwy. To swoista koedukacyjna przystań i podróż w głąb własnej wyobraźni, w którą zabierzemy najmłodszych widzów. Wzięliśmy z literatury te elementy, które są wciąż aktualne i uniwersalne. To dzieci zadecydują, czym będzie dla nich Kleks – podkreśla Maciej Kawulski.

Zobacz także: Piotr Fronczewski w nowej „Akademii Pana Kleksa”, ale już nie jako Pan Kleks! Kogo zagra?

Pan Kleks zaprasza do Akademii!

Tym razem do Akademii Pana Kleksa zaproszony zostanie każdy, nawet ci, których imiona nie zaczynają się na „A”. Kleks Academy zapewni wciągające doznania, które nowych „uczniów” poprowadzą przez proces produkcji filmowej, zaangażują w kreatywne zabawy i zaznajomią ze strefą metaverse. To wzorem ekscentrycznego pedagoga podąża Open Mind Production, realizujące projekt. Dlatego inspirując się jego innowacyjności sięgną po najnowsze technologie, w tym te oparte na blockchain.

Tokeny NFT Akademii Pana Kleksa

Jak zostać kandydatem do najnowszej Akademii Pana Kleksa? Idąc z duchem czasu, twórcy zdecydowali się na implementację tokenów NFT, które służyć będą jako specjalny bilet do wirtualnego świata. Oferowane przez Kleks Academy NFT to jednak coś więcej niż tylko grafika 3D. Dzięki koncepcji muti-D NFT swoje tokeny będzie można wielokrotnie odkrywać na nowo. Będą one miały postać sześcianu, a pierwszego dnia przed posiadaczami odsłoniona zostanie jedynie część ich kolekcji. O tym, co kryje się pod kolejnymi symbolami tej wirtualnej kostki ich właściciele dowiedzą się podczas wydarzeń zaplanowanych w kalendarzu akademickim szkoły Kleksa.

Na planie i w terenie

Tokeny oferować będą nie tylko wirtualne korzyści. Niektórzy dzięki kolekcji będą mogli np. stać się częścią produkcji, odwiedzić plan w trakcie zdjęć, a nawet zagrać w filmie!

Te najciekawsze benefity są szansą, żeby na trwale zaistnieć w historii polskiej kinematografii. Dzięki NFT rewolucjonizujemy kino, a widza przybliżamy do niego tak blisko, jak jeszcze nikt wcześniej – zaznacza Karol Belina-Brzozowski. 

Do tego zostanie stworzona także wirtualna gra miejska, w której zbieranie atrybutów uczniów szkoły magii w terenie połączone zostanie z innymi zagadkami i zadaniami.