Piotr Adamczyk zagra w nowej produkcji Marvela

Aktor jest znany z wielu ważnych ról. Czy i tym razem uda mu się podbić serca fanów?

Piotr Adamczyk w produkcji Marvela
Piotr Adamczyk zagra w nowej produkcji Marvela. Foto Instagram @piotradamczykactor

Piotr Adamczyk w produkcji Marvela! Polacy coraz częściej pojawiają się w światowych filmach, dlatego nie mogło tam zabraknąć aktora, którego pamiętamy głównie dzięki roli papieża. W sieci dostępny jest już trailer produkcji, która pojawi się na platformie Disney +.

Polscy aktorzy na wielkim ekranie

Premiera Hawkeye odbędzie się 24 listopada. Film został stworzony na podstawie popularnego komiksu, który opowiada o nieustraszonym łuczniku walczącym ze złem. Jego rolę zagra Jeremy Renner. Adamczyk w zwiastunie filmu pojawia się trzykrotnie. Jego fragmenty świadczą o tym, że aktor ma wcielić się w rolę złego charakteru, czyli członka bandy, która działa na niekorzyść głównego bohatera.
Warto również wspomnieć, że nie jest on pierwszym Polakiem, który wszedł w współpracę ze znaną wytwórnią. Oprócz niego, na amerykańskim ekranie wystąpił również Jerzy Skolimowski, którego można było oglądać w Avengersach z 2012 roku.
Adamczyk udostępnił na Instagramie trailer, a w opisie dodał: Kto ma sokole oko, to mnie wypatrzy. Pod postem posypały się gratulacje m.in od Julii Wieniawy Macieja Musiała. Do nich dołączyła także żona gwiazdy, Karolina, która cały czas dopinguje ukochanego.

O aktorze

Od 1995 występował w Teatrze Współczesnym w Warszawie. Jego karierę rozpoczęła współpraca z Jerzym Antczakiem, dzięki której zagrał tytułową rolę w filmie Chopin. Pragnienie miłości. Wystąpił w międzynarodowych produkcjach m.in Karol. Człowiek, który został papieżem, gdzie wcielił się w postać papieża – Karola Wojtyły. Jest trzykrotnym laureatem nagrody Telekamera w kategorii najlepszy aktor.