Polski miniserial odnosi międzynarodowy sukces

Studencka produkcja zyskała globalne zainteresowanie. "Lepsze niż seriale Netflixa" - komentują internauci.

Polski miniserial „Kontrola” odnosi międzynarodowy sukces. Foto @control_webseries

„Kontrola” składa się z siedmiu krótkich odcinków dostępnych w serwisie Youtube. Pierwszy odcinek serii pojawił się w Internecie już w 2018 roku i przybrał postać niespełna trzyminutowej etiudy. Serial odtworzono 27 milionów razy i przetłumaczono go na kilkanaście języków. Największym zainteresowaniem cieszy się w Indiach, USA i Brazylii.

View this post on Instagram

Polski serial o lesbijkach osiągnął międzynarodowy sukces. "Kontrolę" 20-letniej reżyserki obejrzano już ponad 27 mln razy. Produkcja dostępna jest za darmo na Youtube (link w bio)⁠ ⁠ Pierwszy odcinek powstał jako odpowiedź na zadanie w Warszawskiej Szkole Filmowej pod hasłem "erotyka", jedno z wielu, które stają przed studentami pierwszego roku. 18-letnia wówczas Natasza Parzymies stworzyła krótką etiudę pokazującą sytuację kontroli bezpieczeństwa na lotnisku. Gdy wrzuciła film na YouTube, ludzie zaczęli domagać się kontynuacji.⁠ ⁠ #noizz #noizzpl #control #kontrola #youtube #youtubeseries #tvsereis #sukces #serial #wsf #lgbt #love #milosc #romans #lgbtq #seriale #netflix #stream #polska #streaming #hbogo @control_webseries

A post shared by NOIZZ.pl (@noizzpl) on

„Kontrola” opowiada o miłości dwóch dziewczyn, a więc odnosi się do wciąż niechętnie poruszanego w Polsce tematu LGBT+. Co warto wiedzieć, autorką serialu Natalia Parzymies, studentka Warszawskiej Szkoły Filmowej. To ogromny sukces dla młodej osoby, szczególnie, że pierwszy odcinek miał być tylko projektem zaliczeniowym na studiach. Rozgłos pierwszego filmiku skłonił młodą reżyserkę do pociągnięcia historii dwóch dziewczyn, w których role wcieliły się Adrianna Chlebicka i Ewelina Pankowska. Film pojawił się na kilku festiwalach, m.in. na QueerFilmFestival Esslingen w Niemczech.

Czy „Kontrola” skończy się tylko na 7 odcinkach? Nie! Natalia Przymies w Gazecie Wyborczej powiedziała, że prowadzi już negocjacje odnośnie kolejnych epizodów z jedną z platform streamingowych.

Wpis znaleziono dzięki:

- Kontrola

- Warszawska Szkoła Filmowa

- polskie seriale