Powiedz nam jaki styl lubisz, my doradzimy Ci jaką podłogę wybrać

W architekturze wnętrz, podobnie jak w modzie mamy różne style. Prowansalski dom, jasne skandynawskie wnętrze, nowoczesny loft w industrialnej odsłonie, czy klasyczny, ponadczasowy apartament. Wszystkie zupełnie inne i każdy z nich jest bardzo charakterystyczny.

 

Powiedz nam jaki styl lubisz, my doradzimy Ci jaką podłogę wybrać

Styl klasyczny

Wnętrze w stylu klasycznym jest ponadczasowe, projektowane z myślą o kilku pokoleniach. Królują w nim ciepłe barwy i naturalne materiały, które dodają przytulności. W oknach powinny obowiązkowo znaleźć się zasłony, przy kominku elegancki fotel lub szezlong, natomiast meble takie jak szafki i komody muszą mieć dekoracyjne żłobienia. A podłoga? Koniecznie dębowa, w jak najbardziej naturalnym odcieniu, najlepiej ułożona w jodełkę. Baltic Wood, producent wysokiej klasy trójwarstwowych podłóg drewnianych, w kolekcji No Limits Collection, proponuje wiele klasycznych wzorów. Jednym z nich jest podłoga „Discovery” w tradycyjnej, naturalnej dębowej barwie i rustykalnej selekcji. Struktura drewna w tym wzorze jest zaznaczona dzięki uszlachetnianiu za pomocą szczotkowania. Podłoga wykończona została najwyższej jakości porcelanowym olejem.

Powiedz nam jaki styl lubisz, my doradzimy Ci jaką podłogę wybrać.

Styl skandynawski

Skandynawowie chcąc nasycić swoje domy jak największą ilością światła, którego w ciągu roku mają duży deficyt, w projektowaniu wnętrz kierują się doborem jasnych materiałów. Drugim, charakterystycznym elementem ich designu jest naturalne wykończenie wnętrz. W stylu skandynawskim odpowiednio dobrana, drewniana podłoga to podstawa.
W takim wystroju idealnie wkomponuje się podłoga „Happiness” z kolekcji No Limits Collection marki Baltic Wood, która ma piękny, jasny kolor. Został on uzyskany przez uszlachetnienie powierzchni warstwą kremowej bejcy. Podłoga ta poddawana została procesowi szczotkowania, co wspaniale uwypukla fakturę drewna, a następnie pokryta matowym lakierem. Połączenie takiej podłogi z białymi lub szarymi ścianami to najbardziej uniwersalna skandynawska aranżacja, którą wystarczy ozdobić meblami na lekkich, drewnianych nóżkach, dywanem z owczej wełny i zdjęciami w białych, cienkich ramkach.

Powiedz nam jaki styl lubisz, my doradzimy Ci jaką podłogę wybrać.

Styl industrialny

Styl industrialny króluje obecnie w nowoczesnych wnętrzach. Kojarzony jest z loftami, i adaptacją przestronnych, poprzemysłowych przestrzeni. Wnętrza tego typu charakteryzują się otwartymi pomieszczeniami, surowością materiałów i form. Mieszkanie w stylu industrialnym potrzebuje zabiegów, które optycznie je powiększą. W przypadku podłogi najlepiej jest więc zastosować jak najbardziej jednolite wzory. Poza tym powinna ona być w całym wnętrzu taka sama tak, aby łączyła wszystkie pomieszczenia, a przez to tworzyła wrażenie jednej, otwartej przestrzeni. Aby zachować surowość, najlepsze będą odcienie czystej bieli, a także szarości i czerni. W pomieszczeniach loftowych oprócz podłogi z betonu, płytek, kamienia lub żywicy, świetnie wygląda podłoga z naturalnego drewna. Dodaje ona takim wnętrzom elegancji.

Styl prowansalski

pochodzący z tego przepięknego regionu na południu Francji, nawiązuje do malowniczej, spokojnej i tradycyjnej wsi sprzed lat. Wyobrażając go sobie, przed oczyma staje nam zwykle kamienna chata, o jasnym, pastelowym wnętrzu, z postarzanymi meblami, mnóstwem świeżych kwiatów i ziół w wiklinowych koszach. Styl prowansalski, mimo dominującej bieli, kojarzy się z ciepłem, delikatnością i przytulnością. Co zrobić, jeśli taki właśnie klimat to nasz wymarzony i chcielibyśmy przenieść go do naszego domu?
Jasna, bielona podłoga, ale z wyraźnie wyodrębnionych desek będzie doskonałym punktem wyjścia do stworzenia namiastki południowej francuskiej krainy w naszym mieszkaniu. „Wiatr Prowansji” z kolekcji Timeless Collection marki Baltic Wood to podłoga dębowa, lekko opalana, o rozbielonym odcieniu. Każdy rys w strukturze drewna wykonano ręcznie. Podłoga zachwyca efektami postarzania: heblowania i szczotkowania. Powierzchnia została uszlachetniona i zabezpieczona transparentnym olejem ECO.

Wpis znaleziono dzięki:

- Style podłóg

- Podłogi

- Drewno