Pożegnanie z Mockiem. Ostatnia książka Marka Krajewskiego w kultowej serii

12 października ukaże się ostatnia książka Marka Krajewskiegow bestsellerowej, kultowej serii z Eberhardem Mockiem – „Błaganie o śmierć”.

Pożegnanie z Mockiem. Ostatnia książka Marka Krajewskiego w kultowej serii
Pożegnanie z Mockiem. Ostatnia książka Marka Krajewskiego w kultowej serii

Ojciec chrzestny polskiego kryminału żegna się ze swoim bohaterem po 25 latach (to właśnie jesienią 1997 roku Marek Krajewski postawił ostatnią kropkę w swojej debiutanckiej powieści „Śmierć w Breslau”, którą zrewolucjonizował polski rynek kryminałów). To oficjalne pożegnanie z Mockiem.

Trzynaście powieści o Mocku, setki tysięcy czytelników

Tłumaczenia na ponad dwadzieścia języków, prestiżowe nagrody (m.in. Paszport „Polityki” za godny podziwu warsztat pracy, który pozwolił wskrzesić międzywojenny Wrocław , pierwsza Nagroda Wielkiego Kalibru, Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”) – to wszystko towarzyszyło serii o wrocławskim śledczym.

„Błaganie o śmierć”. Pożegnanie z Mockiem

Ofiara nawet nie zdążyła krzyknąć, kiedy spowiła ją ciemność. Gdy panna Berger, właścicielka ekskluzywnego domu publicznego, zastała w mieszkaniu Herty Rossenbach pusty wózek dziecięcy, już wiedziała. Kobieta i jej roczna córeczka Bettina zaginęły. Herta cudem przeżyła śmiertelny cios. Podobnego szczęścia nie miał Georg Mittag, który zginął na ringu pokonany przez Arnolda Berhingera, zawodnika lokalnego klubu. Starcie zapisało się czarnymi zgłoskami w historii niemieckiego boksu. I w karierze Eberharda Mocka, który był jego świadkiem.

Zagadkowe i intrygujące

Śledztwo w sprawie ustawionej walki prowadzi Mocka w coraz mroczniejszy labirynt lokalnych powiązań, splatając się z jego prywatnymi poszukiwaniami małej Bettiny. Byli więźniowie zrzeszeni Bractwie Pierścieniowców i słabość Mocka do zrozpaczonej matki pchają go do przestępstwa najstraszniejszego z możliwych. Teraz już nic nie będzie takie samo.

Marek Krajewski
Marek Krajewski – autor powieści