Prawdziwa miłość. Krystyna Mirek

Trzecia część trylogii bestsellerowej autorki, która stanowi rozwiązanie tajemnicy Rodu Cantendorfów.

Prawdziwa miłość. Krystyna Mirek

„Saga rodu Cantendorfów” to trzytomowa dramatyczna i pełna tajemnic powieść Krystyny Mirek o sile kobiecych więzi. Trzecia część „Prawdziwa miłość” wyjaśni wszystkie mroczne sekrety rodu, które angażują kolejne pokolenia. Czytelnik poznał je w dwóch poprzednich tomach: „Tajemnica zamku” i „Cena szczęścia”. Ostatnia część zatytułowana „Prawdziwa miłość” ponownie przeniesie fanów autorki do XIX-wiecznej Anglii, gdzie walka o miłości, zachowanie pozycji i chęć podniesienia statusu uświęcają wszelkie środki.

W trzeciej części sagi Krystyna Mirek ostatecznie rozlicza skomplikowane relacje bohaterów, intrygi między nimi, ich kłamstwa i mroczne sekrety. Poddaje je ostatecznym próbom. Kto finalnie zostanie na zamku i czy wreszcie zagości w nim szczęście?
Czytelnicy, którzy mieli już styczność z dwoma pierwszymi tomami „Tajemnica zamku” i „Cena szczęścia” wiedzą doskonale czego spodziewać się po najnowszej części. Autorka przygotowała dla nich nie tylko kontynuację fabuły, ale ponownie porwie swoich fanów w wielowątkowy nurt dynamicznych wydarzeń, w które uwikłani są bohaterowie jej powieści.

Akcja nabiera rozpędu już od pierwszych stron, a dynamizm kolejnych zdarzeń nie pozwoli czytelnikom nawet na chwilę odpoczynku. Wiedźma Alice ostatecznie żegna swój ukochany zamek Cantendorf, z którym związanych jest tyle jej wspomnień, tajemnic i znaków zapytania, Czy gdyby zostały ujawnione, zmieniłyby losy wszystkich jego mieszkańców? Odchodzi w momencie gdy jest najbardziej potrzebna. Wszyscy doskonale wiedzą, że swoimi umiejętnościami tylko ona potrafił uzdrowić Kate, byłą już narzeczoną hrabiego Aleksandra. Kobieta jest bardzo słaba, z każdym kolejnym oddechem z coraz większym trudem walczy o życie. Jednak to nie choroba pozbawiła ją sił, lecz fakt, że kochanka jej narzeczonego spodziewa się dziecka i on wydaje się być gotów z nią pobrać. Dla rodu Cantendorfów potomek płci męskiej, dziedziczący wielowiekowy majątek, to gwarancja dalszego spokojnego życia. Lady Izabelle Adler, przebiegła kochanka hrabiego, po nocy spędzonej w ramionach innego mężczyzny, zdobywa w nim powiernika swoich najskrytszych tajemnic. W jego sercu pojawia się uczucie wywołane wspólnie spędzoną nocą. W tym samym czasem zatrzaśnięta gospodyni spędza noc na podłodze zimnego zamkowego skarbca.

Niespodziewanie następują kolejne zwroty akcji, zmieniając układ sił na zamku i odwracając role bohaterek. Pożegnanie Alice z zamkiem nie trwa długo. Postanawia powrócić i ratować słabnącą Kate. Z kolei znienawidzona przez dwór kochanka Aleksandra staje się źródłem ratunku. Najpierw, dzięki swojej spostrzegawczości, odnajduje gospodynię. Zaraz potem rozpoczyna akcję poszukiwawczą hrabiego Aleksandra, naraża przy tym swój najcenniejszy skarb, który nosi pod sercem. Nikt nie wie co dzieje się z panem Cantendorf? Jego postępowanie wydaje się dla otoczenia brutalne i złe – wszyscy zadają sobie pytanie dlaczego? Gdyby był obecny na zamku Miltonów – rodziców swojej jeszcze chwilę temu narzeczonej – dowiódł by nie tylko swojej odpowiedzialność ale też ukrócił wszelkie podejrzenia pod swoim adresem.

Ciekawe były miejsca niedostępnego dla nikogo prócz właściciela. Już̇ się̨ cieszyły na myśl o sensacji, jaką wywoła ich relacja wieczorem w kuchni. Były w skarbcu. Nie do wiary. Wprawdzie żadnych klejnotów nie widziały, tylko jakieś́ szafy i papierzyska, ale kto im zabroni nieco ubarwić opowieść́?

Gdzie się podziewa Aleksander i czemu postąpił tak z Kate, z którą przecież wiązał poważne plany na przyszłość? Kim okaże się osoba, którą wszyscy nazywają wiedźmą? Czy zamek skrywa o niej tajemnicę i czy zostanie ona ujawniona? Co kierowało Izabelle, która nagle okazuje się dobroduszną? Wreszcie co stanie się ze strażniczką mrocznej tajemnicy długo skrywanej w zamku Cantendorf, czy zdąży go wyjawić, a jeśli tak to komu go powierzy?

Lista z pytaniami jest nadal długa, a to zaledwie początek tej pasjonującej i pełnej zwrotów akcji powieści o sile kobiecych więzi, o zasadach, które przetrwały stulecia i wciąż są aktualne. Napięcie rośnie z każdą kolejną stroną. Jednego można być pewnym, akcja „Prawdziwej miłości” rozgrywająca się na tle barwnego świata XIX wiecznej Anglii i pozostanie pasjonująca aż do ostatniego akapitu.

O Autorce

Krystyna Mirek – autorka powieści obyczajowych, które czytelniczki kochają za wartką akcję, ciepły humor i życiowe obserwacje, pozwalające im utożsamiać się z bohaterami. Z wykształcenia jest polonistką. Wiele lat pracowała w szkole. Prywatnie żona i mama czwórki dzieci. Napisała już piętnaście powieści, które cieszą się niesłabnącym powodzeniem, zdobywając listy bestsellerów. Pisanie było jej pasją, a stało się także zawodem i sposobem na realizację marzeń.