Proszek czy kapsułki do prania?

Wiele osób podchodzi do czynności prania tak automatycznie, że nie zatrzymuje się specjalnie nad rozważaniami dotyczącymi wyboru odpowiedniego środka do prania.

Proszek czy kapsułki do prania?

Warto jednak uświadomić sobie, że na rynku dostępnych jest obecnie mnóstwo detergentów. Każdy z nich jest w stanie sprawić, że ubrania będą czyste, miękkie i pachnące, natomiast nie wszystkie kosztują tyle samo. Który z nich najmniej nadwyręży twój portfel, zapewniają jednocześnie idealną czystość?

1. Co można znaleźć na sklepowych półkach?
2. Proszek do prania – numer jeden
3. Kapsułki a żele do prania
4. Co wybrać?

Co można znaleźć na sklepowych półkach?

Obecnie w sklepach można bez problemu znaleźć nie tylko proszki do prania, ale także żele i płyny, a także kapsułki piorące. Co prawda badania rynku pokazują, że nadal to właśnie proszki są dominującym detergentem piorącym na rynku i kupuje je aż 70% klientów. Coraz większe uznanie zdobywają jednak kapsułki do prania. Doceniane są także różnego rodzaju żele i płyny do prania. Przede wszystkim klienci podkreślają zauważalnie lepszą jakość prania, jaką one gwarantują.

Proszek do prania – numer jeden

Wiele osób wybierając detergent piorący, kieruje się przyzwyczajeniem. Chętniej wybieramy te produkty, które już sprawdziliśmy i jesteśmy pewni ich jakości. Coraz chętniej ulegamy jednak reklamom producentów środków piorących, a ci inwestują bardzo dużo w to, aby nas przekonać szczególnie do używania kapsułek do prania. Jak jest jednak z opłacalnością tych wszystkich rozwiązań? Jedno pranie w proszku do prania (bez uwzględnienia ceny płynu do płukania) kosztuje mniej więcej od 52 groszy do złotówki za pranie. Wszystko zależy głównie od marki proszku. Detergenty te najlepiej sprawdzają się w cyklach długiego prania, ponieważ preparat potrzebuje nieco więcej czasu, aby rozpuścić się w wodzie. Podczas krótkiego prania zdarza się, żę resztki nierozpuszczonego proszku przylepiają się do ubrań i sprawiają, że trzeba je po prostu jeszcze raz wyprać. Jeśli jednak postawić na dłuższe pranie, to proszek ostatecznie okaże się wydajnym i możliwie tanim rozwiązaniem. Z tego powodu nadal korzysta z tego rozwiązania zdecydowana większość klientów.

Kapsułki a żele do prania

Temat wyboru między kapsułkami a proszkiem do prania nieustannie wywołuje dyskusje – https://allegro.pl/artykul/proszek-kapsulki-czy-zel-czego-uzywac-do-prania-yVErL6Y1qI5. Pod względem ceny trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, że kapsułki to najdroższy z dostępnych na rynku środków piorących. Za jedno pranie z wykorzystaniem kapsułki płaci się około 1,20 – 1,50 zł, choć oczywiście trzeba pamiętać, że mowa tu o cenie regularnej, a kapsułki bardzo często są promowane przez producentów za pomocą atrakcyjnych rabatów na ich zakup. Plusem kapsułek jest natomiast to, że idealnie nadają się one do krótkich cykli prania, błyskawicznie rozpuszczają się w wodzie, sprawdzają się także przy niskich temperaturach prania (które w przypadku wielu delikatnych tkanin jest po prostu zalecane). Nieco tańszym, a podobnie skutecznym w krótkich cyklach prania, rozwiązaniem jest żel. Pranie z jego użyciem kosztuje od 0,70 do 1,30 zł. Żel jest bardzo ekonomiczny i wystarcza na długo.

Co wybrać?

Najbardziej ekonomicznym wyborem jest z pewnością proszek do prania. Jest to rozwiązanie najtańsze, choć warto zauważyć, że coraz mniejszy na rynku jes wybór tego typu produktów. Trzeba także zdawać sobie sprawę, że jeśli zależy nam na szybkim i skutecznym praniu, jak również praniu w niskich temperaturach, to lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z żelu do prania lub kapsułek, mimo że te ostatnie są zdecydowanie najdroższym rozwiązaniem dostępnym na rynku. Płaci się tutaj jednak nie tylko za jakość prania, ale i komfort tego, że nie trzeba odmierzać ilości proszku, można ustawić najkrótszy możliwy program i nie trzeba martwić się, że detergent nie rozpuści się z wodzie o temperaturze 30 lub 40 stopni Celsjusza.

Wpis znaleziono dzięki:

- Kapsułki do prania

- Czyste pranie

- Proszek do prania