Przedwakacyjny teatox – co musisz o nim wiedzieć?

Przed wakacjami wiele osób zwiększa liczbę treningów i rezygnuje z obecności cukru w diecie, a dodatkowo decyduje się na oczyszczanie organizmu. To wszystko po to, aby przygotować swoją sylwetkę do lata.

Przedwakacyjny teatox – co musisz o nim wiedzieć?

Nawet jeśli nie mamy problemów z nadwagą, to tak zwany detoks może pomóc nam w utrzymaniu zdrowego stylu życia. W jaki sposób możemy wspomóc nasz organizm w pozbywaniu się toksyn?

Detoks to proces oczyszczania organizmu z toksyn. Warto go stosować raz na jakiś czas, nawet bez diety odchudzającej. W ten sposób możemy pozbyć się zalegających składników, które utrudniają codzienne, zdrowe funkcjonowanie. O efektach stosowania detoksu można mówić po kilku dniach restrykcyjnego przestrzegania diety. Jedną z popularnych metod jest picie koktajli warzywnych w ramach wszystkich posiłków. Dostarczanie dużej ilości witamin i składników mineralnych zapewni uczucie sytości w ciągu dnia.

Od niedawna popularność zyskał teatox, który polega na przyswajaniu herbat z właściwościami przyspieszającymi metabolizm. Na rynku dostępne są specjalnie skomponowane mieszanki, jednak nie wszystkie są w pełni zdrowe dla naszego organizmu.

Należy unikać tych, które zawierają liście senesu, gdyż jest to silny środek przeczyszczający. Najlepiej postawić na znane nam herbaty, na bazie których przygotujemy owocowo-warzywne koktajle o podobnych właściwościach, lub napary z dodatkiem takich składników jak mięta, cytryna, imbir czy koper włoski.