Komu przepisała swój majątek Nina Andrycz?

Wspaniałomyślny gest polskiej aktorki! Zapisała cały swój majątek WOŚP, jednak bank nadal nie wypłacił pieniędzy!

Nina Andrycz GA
Nina Andrycz GA

Wielka aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, poetka oraz pisarka. Mowa o Ninie Andrycz. Dama polskiej sceny zmarła 31 stycznia 2014 roku. Nie miała ona dzieci, co spowodowało, że zdecydowała się przekazać cały swój majątek Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

Wspaniały gest! Jednak w tym momencie zaczynają się schody, ponieważ dwa banki w których Andrycz miała konta nie przekazały jeszcze całej sumy WOŚP. A kwota nie jest mała, ponieważ szacuje się ją podobno na 100 tysięcy złotych. Sprawa została nagłośniona przez media i to oczywiście przyniosło efekty. Jeden z banków wypłacił większą sumę, bo aż 36 tysięcy, drugi zaś…około 296 złotych. Aczkolwiek to wszystko jest tylko częścią majątku.

Na łamach „Dobrego Tygodnia” wypowiedział się rzecznik Orkiestry. Czytamy tam, że: „Wiemy, że przed śmiercią Niny Andrycz z jej rachunku dokonano wpłaty na jeden z funduszy tego banku. Zwróciliśmy się o te środki. Niestety, otrzymaliśmy odpowiedź, że WOŚP nie dziedziczy jednostki uczestnictwa funduszy. Tymczasem fundusz to jeden z produktów oferowanych przez bank. Tak więc środki, o których myślała Pani Andrycz jako o zdeponowanych w placówce, są dla nas niedostępne”.Na co pieniądze zamierza przeznaczyć organizacja? Cel oczywiście charytatywny! „Pomyśleliśmy, że najlepiej będzie przekazać pieniądze szpitalowi, w którym zmarła.Na ultrasonografy lub łóżka”- dowiadujemy się od Jurka Owsiaka.

Jesteśmy pod wrażeniem wspaniałomyślności pani Niny i wierzymy,że sprawa szybko się rozwiążę!