Retinol – najlepszy sojusznik kobiety w walce z czasem

retinol sojusznik kobiety2Natury nikt nie oszuka, hm…a może jednak? Wygranie z czasem jest znacznie prostsze, jeśli do dyspozycji mamy odpowiednie zabiegi i profesjonalne preparaty kosmetyczne. 4 tygodnie – tyle potrzeba, by, niezależnie od tego czy masz 30+, 40+ czy 50+ i więcej, zobaczyć pierwsze, widoczne gołym okiem, efekty kompleksowego odmłodzenia skóry. Wprowadzona na rynek przez firmę Arkana innowacyjna linia kosmetyków Reti Fusion, stworzonych na bazie retinolu o maksymalnym stężeniu 0,3%, kwasu ferulowego oraz witamin C i E to skuteczna „broń”, umożliwiająca jednoczesną likwidację wszelkich oznak starzenia.
reklama

RETI na zmiany?
Gotowa, by odkryć tajemnice zachowania młodości? Wbrew pozorom nie będzie to takie trudne. Połączenie przyjemnego z pożytecznym, czy to w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, czy w domowym zaciszu zapewni nam zastosowanie kosmetyków, w których składzie znajduje się retinol i jego związki pochodne.

 

retinol sojusznik kobiety

fot. www.arkana.pl

Wyjątkowość retinolu wynika z faktu, że gwarantuje on odmładzanie na poziomie molekularnym. Jako jedyna z substancji czynnych stosowanych we współczesnej kosmetologii wnika bowiem bezpośrednio do komórek skóry, gdzie stymuluje procesy odpowiedzialne za odnowę i regenerację.

Warto podkreślić, że retinol jest aktywny zarówno w skórze właściwej, jak i naskórku. Dzięki temu zwiększa produkcję kolagenu, elastyny oraz GAGów, w tym kwasu hialuronowego – tak ważnych dla zachowania elastycznej i jędrnej skóry. Korzystnie wpływa także na wyrównanie kolorytu cery, zmniejszenie widoczności istniejących plan i przebarwień, a co ważne, zapobiega ich ponownemu powstawaniu. Retinol zastosowany w produktach z linii Reti Fusion, wyróżnia zarówno maksymalne – 0,3 % stężenie, jak i unikalny, opracowany przez specjalistów Arkana, sposób połączenia go z najsilniejszymi antyoksydantami – kwasem ferulowym oraz witaminami C i E. Dzięki odpowiednio dobranym proporcjom składniki aktywne tworzą fuzje o spotęgowanym działaniu. Nie tylko aktywują nawzajem swoje właściwości, ale i utrzymują „wspólny front”, chroniąc skórę przed wpływem wolnych rodników, objawami starzenia oraz fotostarzenia. Efekty tej synergii widoczne są gołym okiem w krótkim czasie.

Wczesna jesień jest najlepszym okresem, by zmęczona słońcem skóra miała szanse się zregenerować. Warto podkreślić, że klinicznie udowodnioną skuteczność retinolu, kwasu ferulowego oraz witamin młodości C i E docenią nie tylko kobiety o cerze dojrzałej, ale i te, które planują wcielić w życie skuteczną profilaktykę przeciwstarzeniową. Jędrna, odpowiednio nawilżona, sprężysta skóra, poprawiony owal twarzy, niewidoczne zmarszczki i bruzdy oraz promienna cera to przecież marzenie każdej z nas, bez
względu na wiek.

retinol sojusznik kobiety2

 

Reti Fusion Therapy – w rękach profesjonalistki i w domowym zaciszu
Warto na własnej skórze przekonać się o skuteczności Reti Fusion Therapy, oddając się w ręce profesjonalistki. Przeprowadzany w gabinetach Arkana autorski, progresywny zabieg obejmuje eksfoliację przy zastosowaniu kwasów, wprowadzenie serum z retinolem, aplikację specjalnej maski kremowej oraz odmładzającej maski algowej z L-arginą. Taką chwilę przyjemności możemy kontynuować także samodzielnie w domu. Dedykowana wszystkim, świadomie dbającym o swoją cerę, seria kosmetyków Reti Fusion stworzonych na bazie retinolu o maksymalnym zalecanym stężeniu 0,3 %, kwasu ferulowego i witamin C i E pozwoli nam długo podtrzymać i wydłużyć efekty profesjonalnego zabiegu. Pierwsze widoczne rezultaty osiągniemy już po 4 tygodniach kuracji. To zaledwie miesiąc, 28 dni, by wygrać tak ważną bitwę w walce z czasem.