Selena Gomez przyznała się do myśli samobójczych

Piosenkarka należy do tych gwiazd, które szczerze mówią o swoim zdrowiu. W ostatnim wywiadzie dla magazynu "Rolling Stone" opowiedziała o zmaganiach ze zdrowiem psychicznym.

selena gomez
Selena Gomez przyznała się do myśli samobójczych. Foto Instagram @selenagomez

Selena Gomez jest jedną z najpopularniejszych piosenkarek i aktorek młodego pokolenia. Ponadto jest właścicielką cenionej marki kosmetyków Rare Beauty. Jednak sukces i sława nie oznaczają zawsze zakończenia z rzędu „długo i szczęśliwie”, a prawdziwe życie nie jest usłane różami, nawet u celebrytów. Młoda gwiazda od lat zmaga się z toczniem rumieniowatym, a kilka lat temu potrzebowała przeszczepu nerki. Poza tym doświadczyła też chorób psychicznych. Jak wyznała, jej stan był na tyle zły, że pojawiały się u niej myśli samobójcze.

Zobacz także: Selena Gomez o związku z Justinem Bieberem

Selena Gomez o zdrowiu psychicznym

Już 4 listopada premierę ma dokument Seleny, „My Mind and me”. Piosenkarka porusza w nim wiele personalnych kwestii. Jeszcze przed debiutem obrazu celebrytka udzieliła kilku szczerych wywiadów, w tym dla magazynu „Rolling Stone”. To w nim opowiedziała o najczarniejszych momentach w swoim życiu.

Zaczęło się od depresji, potem przeszło w izolację. Wtedy po prostu nie mogłam ruszyć się z łóżka, […] leżałam w nim tygodniami – opowiedziała. – Byłam w czterech ośrodkach leczenia – dodała.

Podobno wielokrotnie myślała o samobójstwie. Nachodziły ją myśli, że świat byłby lepszy, gdyby z niego zniknęła. Na szczęście nigdy nie podjęła próby odebrania sobie życia.

Choroba afektywna dwubiegunowa

W 2020 roku okazało się, że u artystki zdiagnozowano chorobę afektywną dwubiegunową. Opowiedziała o niej w instagramowym programie innej byłej gwiazdki Disneya, Miley Cyrus. Wtedy dopiero poznawała swoją przypadłość. Obecnie artystka mówi, że udało jej się zaprzyjaźnić z chorobą, że jest szczęśliwa.

Marzenie o dzieciach

Niestety, stan zdrowia piosenkarki nadal potrafi pokrzyżować jej plany. Przez przyjmowane lekarstwa psychiatryczne gwiazda może nie być w stanie bezpiecznie zajść w ciążę. Brane przez nią substancje znacząco bowiem podnoszą ryzyko poważnych defektów płodu w pierwszym trymestrze. Jednakże gwiazda dodała, że wierzy, iż będzie jej dane zostać matką w inny sposób.