Specjalna nagroda jury na MFF w Wenecji

Specjalna nagroda jury na MFF w Wenecji dla „RAJ: WIARA” ULRICHA SEIDLA – drugiej części filmowej Trylogii o cnotach chrześcijańskich.

„Raj: wiara” – druga cześć filmowej trylogii o trzech cnotach chrześcijańskich (miłość, wiara, nadzieja) Ulricha Seidla, którą scala tytuł „Raj”, otrzymała Specjalną Nagrodę Jury na zakończonym w sobotę 69. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Film „Raj: wiara” wejdzie do polskich kin w marcu 2013, a już od piątku widzowie mogą zobaczyć na dużym ekranie pierwszą część trylogii Seidla pt. „Raj: miłość”.

O filmie „Raj: wiara”:

Dla Anny-Marii, technika rentgenologa, raj jest tam gdzie Jezus. Kobieta poświęca każdą swoją wolną chwilę na pracę misjonarską, chcąc przywrócić Austrię na ścieżkę wiary. Podczas codziennych pielgrzymek ulicami Wiednia, Anna-Maria z figurą Marii Dziewicy w rękach, puka od drzwi do drzwi. Pewnego dnia, po latach nieobecności, do domu powraca jej przykuty do wózka inwalidzkiego mąż – muzułmanin egipskiego pochodzenia. Kłótnie małżonków zaczynają wypierać modlitwy i pieśni religijne, które rozbrzmiewają na codzień w domu Anny-Marii. W filmie „Raj: wiara” Ulrich Seidl pokazuje kolejne etapy drogi krzyżowej, jaką jest małżeństwo i niespełnioną tęsknotę za prawdziwą miłością.