Spektakl Don Kichot i warsztaty lalkarskie!

Na scenę Teatru Lalka powraca spektakl Don Kichot w autorskiej interpretacji reżysera i scenografa Adama Walnego. Przedstawieniu towarzyszą warsztaty lalkarskie Laboratorium Cervantesa adresowane do starszych dzieci i młodzieży, w tym do osób niepełnosprawnych.

Spektakl Don Kichot i warsztaty lalkarskie!

Błędny rycerz

W autorskim przedstawieniu Adama Walnego powieść Cervantesa jest historią o potrzebie metafizyki, wolności i nadziei we współczesnym świecie, a także o miejscu, jakie zajmuje w nim wyobcowany człowiek. Przygody Don Kichota – błędnego rycerza, skłaniają do refleksji nad sensem pozostania wiernym swoim ideałom i sprawczą mocą szalonych marzeń.

Warsztaty lalkarskie

Warsztaty lalkarskie przed spektaklem Don Kichot Laboratorium Cervantesa adresowane są do starszych dzieci i młodzieży, w tym do osób niepełnosprawnych. Uczestnicy zostaną wtajemniczeni w arkana technik lalkowych i animacji przedmiotów. Staną się one narzędziem, które posłuży w lepszym rozumieniu wybranych wątków powieści Cervantesa, jak i rozpoznaniu plastycznej rzeczywistości, jej mechanizmów.

Spektakl Don Kichot i warsztaty lalkarskie!

Spektakl odbędzie się 10 lutego, godz. 17:30 oraz w dniach 13 – 16 lutego, godz. 11:00. Warsztaty: 13 – 16 lutego. godz. 9:00. Wydarzenia mają miejsce w Teatrze Lalka.