Stan krytyczny. Dr Matt Morgan

Chwytające za serce ludzkie historie z oddziału intensywnej terapii, opowiedziane z perspektywy znanego specjalisty, doktora Matta Morgana. Książka w sprzedaży już od 23 marca.

stan krytyczny
Stan krytyczny. Dr Matt Morgan.

Podczas swojej wieloletniej kariery jako specjalista medycyny intensywnej terapii, doktor Matt Morgan był świadkiem niesamowitych, zaskakujących, często wzruszających przypadków. Teraz postanowił opisać je w swojej książce „Stan krytyczny”.

Stan krytyczny

Ciało ludzkie jest niesamowite. Niestety, czasem na skutek wypadku albo ciężkiej choroby wchodzi w stan krytyczny. Oznacza to, że zawiódł co najmniej jeden z najistotniejszych organów. W związku z tym zagrożone jest życie pacjenta. W takich chwilach trzeba zaufać umiejętnościom zespołu medycznego, którego członkowie w olbrzymim stresie podejmują niezwykle trudne decyzje. Stawką jest zawsze życie człowieka.

Doktor Morgan oprowadza nas po oddziale intensywnej terapii, jednym z najbardziej dynamicznych i działających pod największą presją miejsc w szpitalu. Opisuje najciekawsze sprawy, z którymi się zetknął w karierze. Opowiada również o pacjentach, których znad krawędzi śmierci sprowadził wraz ze swoimi współpracownikami z powrotem do życia. Zabiera nas także w podróż po ludzkim ciele, odkrywając przed nami jego największe sekrety. Czy da się utrzymać przy życiu osobę pomimo braku tętna? Co się dzieje podczas śmierci mózgowej? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w książce „Stan krytyczny”.

Zobacz także: Jedz mądrze. Fakty i mity o zdrowym odżywianiu. Katarzyna Świątkowska i Magda Omilianowicz

O autorze

Doktor Matt Morgan jest intensywistą w Szpitalu Uniwersyteckim w Walii oraz honorowym samodzielnym pracownikiem naukowym Uniwersytetu w Cardiff. Pracował w największych brytyjskich i australijskich szpitalach. Wielokrotnie nagradzany za badania, w tym za rozprawę doktorską, w której wykorzystał sztuczną inteligencję do rozwiązywania złożonych problemów medycznych.