Szafki nocne – jakie sprawdzą się w małej sypialni?

Sypialnia to miejsce relaksu, odpoczynku i intymności. Istotne jest by meble nie przytłaczały. Jakie szafki nocne wybrać, gdy mamy niewiele miejsca?

szafki nocne
Szafki nocne – jakie sprawdzą się w małej sypialni. Foto Ron Lach/Pexels

Wygodne łózko do sypialni już mamy, pozostałe meble także, zostały tylko szafki nocne. Jakie wybrać, kiedy mamy niezbyt dużo miejsca? Warto kierować się zasadą im mniejsze wnętrze, tym mniejsze meble. Zastanówmy się również, co będziemy w nich przechowywać. Jeśli tylko niewielkie przedmioty, zakup dużej szafki może okazać się nietrafiony. Powinna ona pomieścić przedmioty takie jak telefon, książka czy kosmetyki, a na niej stać co najwyżej mała lampka nocna. Jeżeli jednak będziemy w niej przechowywać więcej rzeczy, najlepszym rozwiązaniem będzie szafka z szufladami. To pozwoli uniknąć bałaganu.

Szafki nocne – jakie wybrać?

Ich rodzajów jest naprawdę wiele. Mogą być wyposażone w szuflady, drzwiczki, mieć otwarty front, a także przybrać formę stoliczka. Szafki nocne powinny łączyć w sobie funkcjonalność oraz estetykę. Warto wybierać takie, które będą o około 5 cm wyższe od górnej krawędzi materaca. Wtedy zmniejszamy ryzyko, że nocą niekontrolowanym ruchem ręki zrzucimy coś na podłogę. Możemy również zaoszczędzić trochę miejsca już na etapie zakupu łóżka – zrezygnujmy z modelu, który u wezgłowia ma szafki wnękowe. W niewielkich sypialniach warto także postawić lustra lub szafy z lustrzanymi drzwiami. To sprawi, że przestrzeń wewnątrz pomieszczenia optycznie się powiększy. Zadbajmy także o lekkie subtelne dodatki, takie jak zwiewne zasłony.

Kolory szafek nocnych

W przypadku wyboru małych szafek nie musimy trzymać się całościowej kolorystyki wnętrza sypialni. Możemy postawić na kontrastujące barwy. Jasne szafki idealnie dopasują się do ciemnego łóżka i na odwrót. Ważne jest, by trzymać się stylu, w jakim wykonane są pozostałe meble. Optymalną sytuacją jest zakup łóżka wraz z dopasowanymi szafkami nocnymi. Najpopularniejsze są szafki wykonane w kolorze białym lub o barwie wzorowanej na odcieniu drewna. Sprawdzą się one niemalże w każdym klimacie aranżacyjnym.