Teledysk Andrzeja Piasecznego podbija świat, a w Polsce nie chcą go puszczać

Teledysk do piosenki artysty zdobywa laury za granicą. Niestety, w Polsce został uznany za "zbyt kontrowersyjny".

Teledysk Andrzeja Piasecznego podbija świat, a w Polsce nie chcą go puszczać. Foto Instagram @andrzejpiaseczny_official
Teledysk do piosenki „Miłość” Andrzeja Piasecznego został niedawno nominowany do International Music Video Awards London 2021. W międzyczasie pojawiło się jeszcze kilka innych nominacji: do IMVA Munich 2021 i do IMVA Rome 2021. W stolicy Włoch klip wygrał nagrodę za najlepszy teledysk LGBT. Niestety, w Polsce nie odnosi on podobnych sukcesów.

Miłość

„Miłość” to nowa piosenka Andrzeja Piasecznego. Muzykę skomponowała do niej legendarna Majka Jeżowska. Natomiast tekst napisał sam piosenkarz. Utwór mówi o prawie do miłości i o tym, że żaden człowiek nie powinien być zmuszonym do krycia się z nią. Głównym przekazem jest to, że wszyscy ludzie kochają w ten sam sposób, niezależnie od tego, kto jest obiektem owych uczuć.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Andrzej Piaseczny (@andrzejpiaseczny_official)

Piosenka non grata

Chociaż teledysk do utworu zdobywa serca zagranicznych fanów, w Polsce piosenka nie cieszy się popularnością. Niestety, większość stacji radiowych nie zdecydowała się na puszczanie jej na swoich antenach. Wynika to głównie z tego, że kwestie poruszane przez piosenkarza postrzegane są nadal jako kontrowersyjne. Andrzej Piaseczny, śpiewający o tym, że prawo do miłości i szacunku jest podstawowym prawem człowieka, nie jest więc prezentowany polskim słuchaczom.

Piasek tryumfuje

Andrzej Piaseczny miał szansę podziękować współpracownikom, którzy pomogli mu stworzyć piosenkę i teledysk, na Instagramie. Na platformie wypowiedziała się również współautorka hitu, Majka Jeżowska. Artystka tak skomentowała wygraną w Rzymie:

Nowa płyta Andrzeja Piasecznego

„Miłość” to drugi singiel z wydanej 7 maja 2021 roku płyty „50/50” Andrzeja Piasecznego. Teledysk do utworu ukazał się pod koniec czerwca. W ciągu miesiąca od premiery wyświetlono go prawie 700 tysięcy razy. Dostępna jest również wersja z tłumaczeniem na Polski Język Migowy, którą obejrzało ponad 80 tysięcy internautów.

Znacie już piosenkę „Miłość” (…). Piosenkę niosącą pewność, nie tylko nadzieję. Dzisiaj chcemy pokazać Wam do niej obrazek, historię realną, z bajkowym jedynie zakończeniem. I chociaż czerwiec, Miesiąc dumy właśnie się kończy, wiemy, że miłość jest nieskończona. Miłość ma siłę przełamywania wszelkich barier i granic, miłość nas wyzwala, miłość potrafi nasze życie zmienić w bajkę – napisał w komentarzu do teledysku artysta.