Testujemy Notebooki – Smartbook 1220 firmy iCom

testujemy notebooki

Firma ICom wprowadziła na rynek nowy model notebooka – SmartBook 1220, który waży zaledwie 1,9 kg, z łatwością zmieści się w damskiej aktówce. Lekki jak książka i cienki jak organizer notebook przyda się każdej mobilnej kobiecie. Jego wymiary: 303×231 pozwalają na łatwe przenoszenie.

Smartbook posiada także prosty lecz elegancki design. Czarna obudowa kontrastująca z elementami srebra z pewnością zadowoli panie lubiące klasyczną elegancję. Ten niewielki notebook kryje w sobie wiele przydatnych dla kobiety mobilnej funkcji. Mimo tego, że producent zamontował w nim zaledwie 12 calowy wyświetlacz, pracuje on z rozdzielczością pozwalającą na odbiór wysokiej jakości obrazu. Dzięki swoim ogromnym możliwościom Smartbook 1220 może nie tylko pomóc w codziennej pracy ale także umilić czas podróży. Karta dźwiękowa z systemem Dolby Surround oraz wbudowane głośniki pozwolą na relaks przy ulubionej muzyce a karta grafiki zintegrowana z chipsetem głównym Intel X3100 umożliwi seans filmowy z obrazem wysokiej jakości. Na dysku twardym o pojemności 120 GB lub 160 GB z pewnością zmieszczą się ulubione zdjęcia, filmy, czy muzyka, które będzie można odtworzyć w każdej chwili.

Częste wyjazdy służbowe będą przyjemniejsze, dzięki możliwości kontaktu z rodziną i przyjaciółmi przez komunikatory internetowe nie tylko za pomocą klawiatury. Do komunikacji możemy wykorzystać kamerę internetową VGA oraz wbudowany mikrofon. Te szerokie możliwości Smartbooka 1220 sprawią, że w każdym miejscu będzie można poczuć się jak w domu.

Zabezpieczenie notebooka gwarantuje czytnik linii papilarnych, za pomocą którego można w pełni kontrolować dostęp do cennych danych. Czytnik w pełni zastępuje hasło dostępu i sprawia, że nie trzeba już zaśmiecać swojej pamięci dodatkowymi kodami.

ICom SmartBook 1220 posiada porty: 3 x USB 2.0, VGA, HDMI, Express Card, RJ45, RJ11, wyjście słuchawkowe i LINE-OUT, wejście mikrofonowe. Notebook posiada także złącze port Express Card na karty rozszerzeń, sieć LAN 10/100/1000Mb, bezprzewodową komunikację WLAN – Intel® Wireless LAN 4965ABGN oraz Bluetooth.

Komputer objęty jest 24 miesięczną gwarancją z opcją przedłużenia do 36 miesięcy. Ceny zestawów w zależności od konfiguracji zawierają się w przedziale od 2899 zł do 3399 zł. Szczegółowe informacje można uzyskać pod adresem internetowym: http://produkty.icom.eu/smartbook_1220.html

Wyniki testu:
Notebook ICom® SmartBook® 1220icom – zapewnia doskonałą mobilność ze względu na swój rozmiar i niewielką wagę. Ekran z aktywną matrycą daje obraz pełen barw i ostrości.
Co prawda 12,1 cala to wielkość, przy której nie każdy czuje pełen komfort. Jednakże przy wykonywaniu pracy, bądź czytaniu w warunkach ograniczonych sprawdza się świetnie. Doskonale można go utrzymać na kolanach, w samochodzie czy kawiarni. Obudowa dość masywna, jednak ani kolorystyka, ani owalność kształtów nie świadczy o tym, aby ten model miał być skierowany do kobiety.
Co się może spodobać Paniom? swego rodzaju zabezpieczenie czyli czytnik lini papilarnych, wbudowana kamera internetowa 1,3MPx, wewnętrzny bluetooth dający możliwość komunikacji telefonu i nootbooka oraz multinagrywarka DVD & plusmnRW i czytnik kart. Przy komunikacji w ramach telefonii VoIP (np. Skype) zarówno dźwięk odbierany jak i przekazywany jest umiarkowanej jakości. Mikrofon ma niewielki zasięg i przy rozmowie należy utrzymywać odległość kilku centymetrów od mikrofonu. Karta dźwiękowa z systemem Dolby Surround nie daje czystego dźwięku, a odtwarzana testowo muzyka niestety nie jest godna polecenia melomanom. Można by rzecz, mały model, krótki czas pracy. Tu miłe zaskoczenie, akumulatory litowo – jonowe 4800mAh utrzymują się w pracy ponad 3 godziny i prawie tyle samo się ładują w 100%.
Procesor Intel® Core™ 2 Duo oraz Pamięć RAM 1024MB daje komfort pracy, a pojemny dysk 120GB lub 160GB umożliwia stworzenie rodzinnego archiwum zdjęć czy zachowania ulubionych filmów. Czyli to co my kobiety lubimy.

testowała Monika Rebelak