Thunder – najmocniejszy laser do depilacji!

Thunder MT to jeden z najskuteczniejszych laserów do trwałego usuwania owłosienia. Urządzenie pozwala na wykonanie epilacji znacznie szybciej i z mniejszą częstotliwością, ponieważ odznacza się silną absorpcją promieni przez melaninę w cebulkach włosów.

depilacjaklinikamirackiwarszawa 1024x812 - Thunder - najmocniejszy laser do depilacji!
Thunder – najmocniejszy laser do depilacji!

Co więcej, epilacja laserowa przy pomocy tego urządzenia zyskuje nowy wymiar, gdyż może być zastosowana niezależnie od fototypu skóry!

Czy jednak tak mocne działanie lasera Thunder MT nie wiąże się z ryzykiem poparzeń i bólem podczas zabiegu? Odpowiedzi na nasze pytania udzielili eksperci w epilacji laserowej – lekarze z Kliniki Miracki w Warszawie.

Jak działa laser do depilacji Thunder MT?

Istotą trwałego usuwania owłosienia jest działanie skierowane nie na łodygę włosa, a na części odpowiedzialne za jego wzrost. W efekcie epilacja trwale niszczy włosy uniemożliwiając im ponowny wzrost. Efekt taki wynika z pochłaniania promieni lasera przez melaninę obecną w cebulkach włosów.

W przypadku epilacji laserowej istotne jest przede wszystkim wybiórcze działanie, ponieważ melanina obecna jest również m.in. w skórze. Zastosowanie promieni lasera o odpowiedniej długości fali pozwala na zminimalizowanie kontaktu ze skórą, a tym samym zwiększa bezpieczeństwo. Co ważne, laser powinien być mocny, tak by włosy zostały trwale usunięte, a nie jedynie osłabione. Idealnym urządzeniem pod tymi względami jest laser Thunder MT, który łączy w sobie dwa sposoby działania charakterystyczne dla laserów mocnych i bezpiecznych:

  • promienie lasera aleksandrytowego o długości fali 755nm – bardzo mocne, które w pojedynkę mogą okazać się zbyt intensywne;
  • oraz promienie lasera neodymowo – yagowego (Nd:YAG) o długości 1064nm – łagodniejsze, zwiększające bezpieczeństwo.

Czy depilacja laserowa jest bolesna?

Laser do depilacji Thunder MT jest wzbogacony o system chłodzenia Qool-Air, który skutecznie schładza skórę w trakcie prowadzenia głowicy. Dzięki temu zabieg trwałej depilacji jest praktycznie bezbolesny, Możemy odczuwać jedynie ciepło w miejscu zabiegu, niekiedy pojawia się lekki dyskomfort i uczucie kłucia. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, co jednak zanika samoistnie w krótkim czasie.

Bardzo ważna w przypadku tego lasera jest możliwość indywidualnego doboru parametrów urządzenia, co pozwala na zwiększenie skuteczności z jednoczesnym podniesieniem bezpieczeństwa. Ryzyko działań niepożądanych, takich jak oparzenia, jest zmniejszone do minimum. Wysokie bezpieczeństwo pozwala na depilację nawet delikatnych partii ciała, jak twarz, czy bikini.

Ile zabiegów depilacji laserem Thunder należy wykonać i jak często?

W wyniku wybiórczego efektu cieplnego dochodzi do ich destrukcji, by jednak mogło to nastąpić, włos musi być w fazie wzrostu, ponieważ wówczas wytwarzany jest wspomniany barwnik (melatonina). Włosy będące w fazie spoczynku nie produkują melaniny, dlatego też zabieg należy powtarzać. Warto zaznaczyć, że włosy rosną i wypadają w różnym tempie w zależności od obszaru ciała. Dlatego też depilacja laserowa Thunder MT powinna być powtarzana z określoną częstotliwością, dobraną indywidualnie do potrzeb Pacjenta, np.:

  • depilacja pach i rąk – co 6 tygodni;
  • epilacja twarzy (wąsika, brody) – co 4 tygodnie;
  • trwała depilacja bikini, pleców i brzucha – co 4 tygodnie;
  • depilacja nóg – co 8 tygodni.
  • Ile zabiegów laserem Thunder MT należy wykonać? Najczęściej zaleca się przeprowadzenie 4-6 serii zabiegowych, dzięki czemu każdy włos wchodzący w fazę wzrostu pomiędzy zabiegami zostanie dotknięty promieniem lasera.

Jeśli chcesz już zawsze cieszyć się idealnie gładką skórą – przekonaj się jak skuteczna jest epilacja Thunder MT w Klinice Miracki w Warszawie!

Wpis znaleziono dzięki:

- Zabiegi laserem Thunder MT

- Depilacja laserowa

- Przeciwskazania